• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Parafia pw. św. Polikarpa
Biskupa Męczennika
w Gdańsku-Osowej
Wspólnota Marana Tha
marana-tha.jezus.jpg

 

WSPÓLNOTA MARANA THA
W NASZEJ PARAFII

 

Wspólnota Marana Tha jest katolicką wspólnotą modlitewno-ewangelizacyjną. Ma ona charakter nieformalny i znajduje się w nurcie Odnowy w Duchu Świętym .
Celem wspólnoty jest nowa ewangelizacja, do której wzywał papież Jan Paweł II, oraz katechizacja dorosłych w parafii. Szczególną wagę w działalności wspólnoty przykłada się do pogłębiania znajomości Słowa Bożego, teologii katolickiej (przede wszystkim w oparciu o Katechizm Kościoła Katolickiego), regularnych spotkań z Chrystusem w sakramencie Eucharystii i pojednania.

Wspólnota Marana Tha powstała przy Parafii Św. Polikarpa po Rekolekcjach Wspólnoty Marana-Tha w Osowie, w kwietniu 2007 roku. Jesteśmy częścią Wspólnoty prowadzonej przez księdza Profesora Andrzeja Kowalczyka, wykładowcę Gdańskiego Seminarium Duchownego i Egzorcystę Diecezjalnego.
Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy, rozważań i dyskusji.
Na spotkaniach rozważamy słowa Pisma Świętego, spoglądamy na nasze życie w jego kontekście, dzielimy się doświadczeniami we wdrażaniu nauki Chrystusa w życiu codziennym. W sposób szczególny wspieramy się modlitwą, w którą włączona jest cała Wspólnota. Żywo angażujemy się w inicjatywy społeczne i charytatywne.
Wspierając się słowami Biblii, Katechizmu Kościoła Katolickiego, wyjaśnieniami ludzi Kościoła i nauki "otwieramy oczy i serce dla BOGA” starając się odpowiedzieć na nurtujące nas, często trudne pytania. Wiele odpowiedzi znajdujemy wśród ludzi, z którymi spotkamy, ich świadectwa są autentyczne, namacalne.

 
Grupa Marana-Tha prowadzi 3 Róże Różańcowe:
- W intencji Ojczyzny - zapraszamy chętnych, są jeszcze wolne miejsca
- Różaniec za Dzieci
- Różaniec w intencjach Grupy Marana-Tha i rodzin - zapraszamy chętnych, są eszcze wolne miejsca

 

PRZYJDŹ, ZAPRAGNIJ GŁĘBIEJ POZNAĆ PRAWDĘ, KTÓRA CIĘ WYZWOLI

 

Nazwa „Marana Tha” to słowa w języku aramejskim i oznaczają:

„Przyjdź, Panie”. 
Występują one w  1Kor 16, 22 oraz w Ap 22,20.

 

 

Filtr tytułów     Wyświetl: 
# Tytuł artykułu
1 Marana Tha - bieżące informacje o Wspólnocie
2 Terminy spotkań grupy Marana Tha
3 Matka Boża Licheńska - patronka grupy Marana Tha
4 Animatorzy Marana Tha