• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Parafia pw. św. Polikarpa
Biskupa Męczennika
w Gdańsku-Osowej

Dzień św. Ojca Pio w naszej Parafii

Email Drukuj PDF
DZIEŃ ŚWIĘTEGO OJCA PIO
W NASZEJ PARAFII i GRUPY MODLITWY
W niedzielę Miłosierdzia Bożego 30 marca 2008 roku nasza parafia przeżywała dzień świętego ojca Pio. Z tej okazji przybył do nas ojciec BOGUSŁAW PIECHUTA OFMCap., krajowy moderator Grup Modlitwy Ojca Pio w Polsce, który wygłosił konferencje dotyczące postaci ojca Pio. Kult tego świętego ma swój szczególny wyraz w Grupach Modlitwy Ojca Pio. Takich grup w Polsce jest ok. 300 ale tylko kilkadziesiąt jest oficjalnie zarejstrowanych w San Giovanni Rotondo.

Grupy Modlitwy są owocem kapłańskiej posługi ojca Pio. Wiernym, którzy przychodzili ze swoimi troskami i kłopotami, ojciec Pio radził, by się modlili. Modlitwa była jakby złotą nicią całego jego nauczania, bezcennym owocem jego życia jako kapłana i zakonnika. Ojciec Pio żył modlitwą w klasztornej celi i przy ołtarzu, w konfesjonale i we wszystkich kontaktach z ludźmi. Z czasem powstała spontaniczna potrzeba modlitwy wspólnej. Pierwsze Grupy Modlitwy powstały około 1947 roku. Wkrótce, w 1949 roku, powstał pierwszy statut Grup Modlitwy. Określał on zadania grupy i obowiązki do których należała m.in. modlitwa wspólna pod przewodnictwem kapłana przynajmniej raz w miesiącu, uczynki miłosierdzia chrześcijańskiego, prowadzenie przykładnego życia religijnego.

Od początku Grupy Modlitwy ojca Pio były związane ze szpitalem w San Giovanni Rotondo, który nosi znamienną nazwę „Dom Ulgi w Cierpieniu”. Z czasem zaczęły powstawac Grupy Modlitwy w różnych parafiach Włoch oraz poza ich granicami.

W naszej gdańskiej archidiecezji istnieje zaledwie kilka Grup Modlitwy Ojca Pio. Pragniemy także w naszej Parafii św. Polikarpa w Gdańsku Osowej zawiązac podobną grupę. W niedzielę 30 marca dokonamy pierwszych zapisów chętnych do tej nowej wspólnoty parafialnej. W czasie najbliższej pielgrzymki parafialnej do sanktuariów Włoch (24 czerwca – 10 lipca) pragniemy odwiedzic miejscowości a jednocześnie sanktuaria związane z osobą ojca Pio: Pietrelcinę i San Giovanni Rotondo.

Serdecznie zachęcamy naszych drogich Parafian do wstępowania do Grupy Modlitwy Ojca Pio.

Zobacz: Grupa Modlitwy Ojca Pio