• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Parafia pw. św. Polikarpa
Biskupa Męczennika
w Gdańsku-Osowej

"Mały Pielgrzym" dotarł do Osowej

Email Drukuj PDF
Mały Pielgrzym W obu osowskich parafiach wśród licznych wydawnictw od nowego roku pojawiło się kolejne czasopismo katolickie, skierowane do najmłodszych czytelników – „Mały Pielgrzym”. Tytuł ten ukazuje się w diecezji pelplińskiej od 1989 roku jako bezpłatny comiesięczny dodatek do dwutygodnika „Pielgrzym”. Od kwietnia 2009 roku Wydawnictwo „Bernardinum” powierzyło prowadzenie pisma osowskiej pisarce, Annie Czerwińskiej-Rydel, która postanowiła „odświeżyć” gazetkę. Powstał nowy projekt graficzny, zmieniono winietę, pojawiły się stałe rubryki. Oprócz tematyki religijnej, która wypełniała pismo od początku jego istnienia, czytelnicy mogą w nim znaleźć ciekawostki z różnych dziedzin: literatury, przyrody, historii. Dzięki lekturze „Małego Pielgrzyma” najmłodsi mogą odkryć w sobie nowe pasje, znaleźć odpowiedzi na nurtujące ich pytania, a także zrelaksować się i spróbować swych sił w ciekawych konkursach.

Do współtworzenia czasopisma Anna Czerwińska-Rydel zaprosiła wielu autorów i ilustratorów, również mieszkańców naszej dzielnicy:

Ks. Wiesław Szlachetka – proboszcz parafii Św. Polikarpa Biskupa Męczennika; przybliża dzieciom treści Pisma Świętego.

Monika Łosowska – psycholog; zachęca czytelników do poznania samych siebie.

Aldona Szydłowska – polonista; wyszukuje książki ciekawe, mądre i szczególnie warte przeczytania.

Jola Domachowska – nauczyciel, a z zamiłowania plastyk; ilustruje czasopismo, przygotowuje zagadki i łamigłówki, radzi również, co smacznego młodzi czytelnicy mogą przyrządzić do jedzenia.

Małgosia Biernat – nauczyciel; przybliża czytelnikom świat przyrody i ...mody.

Redaktor naczelna, Anna Czerwińska – Rydel (pisarka, muzyk i pedagog), odpowiada oczywiście za całość pisma, a w każdym numerze prezentuje kolejne opowieści i opowiadania pisane specjalnie dla Czytelników Małego Pielgrzyma.

Od stycznia „Mały Pielgrzym” jest samodzielnym pismem, dostępnym również w naszej dzielnicy w obu parafiach w cenie 2 zł.

ZAPRASZAMY DO LEKTURY!

Zespół redakcyjny

Więcej na
www.malypielgrzym.pl