• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Parafia pw. św. Polikarpa
Biskupa Męczennika
w Gdańsku-Osowej

Pielgrzymka do Ziemi Świętej 2009

Email Drukuj PDF

PARAFIA ŚW. POLIKARPA BM W GDAŃSKU OSOWEJ

PIELGRZYMKA ZIEMIA ŚWIĘTA – SYNAJ

Od 3 do 10 października 2009 roku

 

 

Plan pielgrzymki:

1 dzień: Zbiórka na lotnisku Okęcie w Warszawie. Wylot do Taby. Lądowanie w Egipcie i transfer autokarem do Jerozolimy / Betlejem. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja. Nocleg.

2 dzień: BETLEJEM – POLE PASTERZY - JEROZOLIMA
Po śniadaniu przejazd do Betlejem – wizyta w Bazylice Narodzenia Pańskiego i Grocie Św. Hieronima. Następnie przejazd na Pole Pasterzy. W ciągu dnia grupa odwiedzi: Kościół Pater Noster i miejsce Wniebowstąpienia. Spacer wzdłuż drogi Palmowej Niedzieli do Ogrodu Getsemani i Kościoła Wszystkich Narodów. Kolacja i nocleg.
3 dzień: CEZAREA – HAJFA – NAZARET – KANA GALILEJSKA
Wyjazd z Jerozolimy do wspaniałych ruin Cezarei – rzymskiej stolicy Palestyny z Nowego Testamentu. Obejrzycie Państwo miasto krzyżowców, słynny rzymski akwedukt oraz amfiteatr. Następnie przejazd do Hajfy. Wizyta na Górze Karmel by obejrzeć Grotę Eliasza oraz Kościół Najświętszej Pani Karmelu. Przejazd do Nazaret – miejsca dzieciństwa Jezusa i wizyta w Kościele Zwiastowania oraz w Domu św. Józefa, później wizyta w Kanie Galilejskiej. Kolacja i nocleg.
4 dzień: J. GALILEJSKIE – KAFARNAUM – G. BOGOSŁAWIEŃSTW – TABGHA – JARDENIT – JERYCHO
Dzień rozpocznie się od rejsu łodzią po spokojnych, historycznych wodach Jeziora Galilejskiego. Następnie wizyta w Kafarnaum i przejazd do Góry Błogosławieństw. Wizyta w Tabga – Kościół Rozmnożenia Chleba i Ryb. Postój w baptysterium w Jardenit nad Jordanem. Przejazd wzdłuż Doliny Jordanu. Zatrzymamy się w Jerycho pod Górą Kuszenia i przy sykomorze Zacheusza. Przejazd do Jerozolimy / Betlejem na kolację i nocleg.
5 dzień: JEROZOLIMA – AIN KAREM
Zwiedzanie Starego Miasta w Jerozolimie – wizyta w Kościele Św. Anny, konwencie Ecce Homo, przejście Drogą Krzyżową (Via Dolorosa) Bazylika Grobu Bożego, przejście na Górę Syjon do Opactwa Zaśnięcia i Wieczernika, przejazd przez zachodnią część miasta by odwiedzić Ain Karem – miejsce nawiedzenia. Kolacja i nocleg.
6 dzień: BETANIA – M. MARTWE
Po śniadaniu wyjazd do Egiptu. Wizyta w Betanii - domu Marii, Marty i Łazarza. Następnie przejedziemy nad Morze Martwe. Przejazd do Egiptu. Zakwaterowanie w hotelu na Synaju. Kolacja. Nocleg.

7 dzień: G. MOJŻESZA (G. SYNAJ) + KLASZTOR ŚW. KATARZYNY
Śniadanie. Czas wolny. Możliwość plażowania nad Morzem Czerwonym. Kolacja. Około 23.00 odbiór śniadania w formie suchego prowiantu. Wyjazd na Górę Mojżesza. Dla chętnych nocne wejście na G. Mojżesza (wschód słońca).
8 dzień:
Po zejściu z G. Mojżesza, zwiedzanie klasztoru św. Katarzyny. Powrót do hotelu w Tabie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko w Tabie. Wylot do Polski. Lądowanie na lotnisku Okęcie w Warszawie.  

PROGRAM RAMOWY. KOLEJNOŚ? ZWIEDZANIA MOŻE ULEC ZMIANIE.

Przelot organizowany jest liniami czarterowymi. Godziny lotów mogą ulec zmianie!

Cena: 2990 PLN

Cena zawiera: przelot samolotem Warszawa – Taba - Warszawa; opłaty lotniskowe; transfery autokarem; zakwaterowanie: 6 noclegów w hotelach: 3* - Egipt, 2*/3* - Izrael; wyżywienie: 6 śniadań (+ 1 x pakiet śniadaniowy) i 7 obiadokolacji; opiekę przewodnika; ubezpieczenie KL i NNW.

Cena nie zawiera: biletów wstępu i opłat granicznych 110 USD; napojów do kolacji; wydatków osobistych; posiłków i napojów na pokładzie samolotu; ubezpieczenia od kosztów rezygnacji i chorób przewlekłych. Dopłata do pokoju jednoosobowego 550 PLN.

Przy zapisie należy posiadać: paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu z pielgrzymki.

Paszport nie może zawierać pieczątek m.in. syryjskich, libańskich, libijskich !

Ponieważ wycenę programu przygotowujemy z dużym wyprzedzeniem czasowym względem jego realizacji, chcielibyśmy zwrócić uwagę, że w razie drastycznego wzrostu cen paliwa, opłat lotniskowych, zmian w kursach walut itp., podana cena może ulec zmianie

Franciszkańskie Biuro Turystyczno – Pielgrzymkowe
PATRON
00-225 Warszawa, ul. Zakroczymska 1

tel. +48 (22) 635 97 75, fax +48 (22) 635 04 91

 e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , www.patrontravel.pl
NAJBLIŻSZE ZEBRANIE UCZESTNIKÓW:
W NIEDZIELĘ 26 KWIETNIA 2009

O GODZ. 16.00. Prosimy o pierwszą wpłatę w wysokości 1.000 PLN

P O S I A D A M Y    W O L N E    M I E J S C A