• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Parafia pw. św. Polikarpa
Biskupa Męczennika
w Gdańsku-Osowej

Ogłoszenia na XVI Niedzielę Zwykła ( 21-27 lipca 2019)

Email Drukuj PDF
XVI Niedziela Zwykła ( 21-27 lipca 2019)

1.

Trwają wakacje i urlopy. Życzymy udanego wypoczynku i udanych urlopów. Witamy gości przebywających na terenie naszej parafii.

2.

Nasza Parafia organizuje we współpracy z Caritas plecak pełen uśmiechu dla dzieci w trudnej sytuacji materialnej. Plecaki w tym roku będą przekazane polskim księżom pracującym na co dzień na Białorusi i Ukrainie. Poza tym nasza parafia organizuje pomoc w postaci wyprawki dla rodzin wielodzietnych. Po plecaki i karteczki można zgłosić się do zakrystii. Zakończenie akcji 5 sierpnia. Dodatkowo w kruchcie kaplicy został wystawiony karton na artykuły szkolne. Za wszelką życzliwość i dary Bóg zapłać.

3.

W czwartek, 25 lipca przypada dzień św. Krzysztofa, patrona kierowców. Z tej okazji w najbliższą niedzielę po każdej mszy świętej zostanie udzielone specjalne błogosławieństwo kierowców i pojazdów.

4.

Centrum Diagnostyki i Usług Medycznych zapraszają na bezpłatne badania mammograficzne w dniach 29-30 lipca (poniedziałek i wtorek). Mammobus będzie ustawiony na parkingu parafialnym. Bliższe informacje znajdziemy na ulotkach wyłożonych na stelażu z gazetami oraz na plakacie.

5.

Zapraszamy do udziału w XXXVII Gdańskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę, która wyruszy na szlak w niedzielę 28 lipca br. z Bazyliki Mariackiej w Gdańsku po Mszy św. o godz. 6.00. Szczegóły na stronie internetowej pielgrzymki: www.pielgrzymka.gda.pl

6.

Rektor Gdańskiego Seminarium Duchownego zwraca się do tych, którzy odczuwają w sobie powołanie do kapłaństwa, by zgłosili się do naszej archidiecezjalnej uczelni. Wraz z nowym rokiem akademickim kandydaci będą mogli rozpocząć studia filozoficzno-teologiczne i wejść na drogę seminaryjnej formacji ku kapłaństwu. Szczegółowe informacje na temat procedury rekrutacji do Gdańskiego Seminarium Duchownego i warunków przyjęcia są podane na stronie internetowej seminarium oraz w gablotce ogłoszeń.