• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Parafia pw. św. Polikarpa
Biskupa Męczennika
w Gdańsku-Osowej

Niedziela Zwykła (23-30.06.2019)

Email Drukuj PDF

Niedziela Zwykła

(23-30 czerwca 2019)

 

1. W ubiegły czwartek przeżywaliśmy „Boże Ciało”. Serdecznie dziękujemy wszystkim za włączenie się w przygotowanie tej Uroczystości: Rodzinom, które przygotowały ołtarze i wszystkim, którzy im pomagali. Radzie Duszpasterskiej, Służbie Liturgicznej Ołtarza, Dziewczynkom sypiącym kwiaty oraz Paniom i młodzieży za opiekę nad nimi. Wspólnotom i Grupom Duszpasterskim na czele z Semper Fidelis, zapewniającym bezpieczeństwo na drodze razem Policją. Panom niosącym baldachim i nagłośnienie, pocztom sztandarowym, paniom niosącym różaniec. Dziękujemy również tym Parafianom, którzy udekorowali swoje domy. Dziękujemy wszystkim za publiczne świadectwo wiary w czasie procesji eucharystycznej.

 

2. W ubiegłą niedzielę przeżywaliśmy „Osowiadę”. Serdecznie dziękujemy Radzie Duszpasterskiej i wszystkim, którzy z ogromnym zaangażowaniem i sercem włączyli się w organizację tego ważnego wydarzenia naszej wspólnoty parafialnej, a także integrującego społeczność naszej dzielnicy. Dziękujemy Paniom za smaczne wypieki ciast i wszelką pomoc. Dziękujemy zespołom sportowym i licznym grupom artystycznym. Dziękujemy sponsorom, którzy swoją życzliwą pomocą wsparli całe to wydarzenie.

 

3. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe – od poniedziałku do soboty ok. godz. 18.30 (po wieczornej mszy św.), połączone z procesją eucharystyczną dookoła kościoła w oktawie Bożego Ciała. Dzisiaj zapraszamy na godz. 17.30.

 

4. W piątek, 28 czerwca, przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. o godz. 8.00 i 18.00. W tym dniu, z racji uroczystości, nie ma postu.

 

5. Z dniem 1 lipca na mocy dekretu Ks. Arcybiskupa Metropolity kończy posługę w naszej parafii ks. Rafał. Na jego miejsce Ksiądz Arcybiskup przysyła do nas jako nowego wikariusza księdza Marcina Bloka. Księdzu Rafałowi dziękujemy za gorliwą i owocną posługę w naszej parafii, zwłaszcza ze służbą liturgiczną ołtarza, młodzieżą i za licznie organizowane pielgrzymki. I życzymy wielu łask Bożych na dalszej drodze kapłańskiej w nowej parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Gdańsku-Migowie Zapraszamy serdecznie na mszę świętą dziękczynną za 3 lata posługi ks. Rafała w naszej wspólnocie parafialnej w najbliższą niedzielę (30 czerwca), na godzinę 12.30.

 

6. Akademia Talent serdecznie zaprasza na kolonie, rozwijające indywidualne uzdolnienia dzieci, które odbędą się w lipcu w Mikoszewie i w sierpniu w Mauszu. Szczegóły na stronie www.akademiatalent.pl

 

7. Róża za Ojczyznę zaprasza na pielgrzymkę do Gietrzwałdu 1 lipca br., na spotkanie w ramach Modlitwy Pokutnej w intencji wynagrodzenia Panu Bogu za grzechy przeciw życiu, dzieciom i rodzinie. W programie m. in.. msza św. pod przewodnictwem  ks. abp Andrzeja Dzięgi. Wyjazd z parkingu przy kościele 1 lipca, o godz. 6.45 powrót ok.21.00. Koszt 60 ZŁ. Wszelkie informacje o zapisach na plakacie w kruchcie kościoła.

 

8. Rektor Gdańskiego Seminarium Duchownego zwraca się do tych, którzy odczuwają w sobie powołanie do kapłaństwa, by zgłosili się do naszej archidiecezjalnej uczelni. Wraz z nowym rokiem akademickim kandydaci będą mogli rozpocząć studia filozoficzno-teologiczne i wejść na drogę seminaryjnej formacji ku kapłaństwu. Szczegółowe informacje na temat procedury rekrutacji do Gdańskiego Seminarium Duchownego i warunków przyjęcia są podane na stronie internetowej seminarium oraz w gablotce ogłoszeń.

 

9. Z okazji Dnia Ojca wszystkim Ojcom składamy serdeczne życzenia obfitości Bożych łask i szczególnej opieki Św. Józefa a tym, którzy już odeszli - radości Nieba.

 

10.  Rozpoczęły się wakacje. Pozdrawiamy i witamy gości, którzy przebywają na terenie naszej parafii. Życzymy dobrej pogody i wielu miłych wrażeń, zaś naszym parafianom udającym się na urlopy życzymy udanego wypoczynku i opieki naszego patrona Św. Polikarpa.