Ogłoszenia na Uroczystość Trójcy Przenajświętszej (16-22 czerwca 2019)

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej (16-22 czerwca 2019)

Dzisiaj, w godzinach od 13.30 do 21.00 odbędzie się XVIII festyn rodzinny „OSOWIADA”. W programie przewidziane są liczne występy wokalne i taneczne, ‘Mój Talent – scena dla każdego’, park zabaw dla dzieci, loteria fantowa oraz wiele innych atrakcji. Serdecznie zapraszamy. W związku z „Osowiadą” nie będzie możliwości wjazdu samochodami na parking parafialny od godz. 12.00 (czyli po mszy św. dla dzieci).

Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe – od poniedziałku do piątku ok. godz. 18.30 (po wieczornej mszy św.) W niedziele o godz. 17.30.

Spotkanie rodziców dzieci wyjeżdżających do Piwnicznej w poniedziałek o 19.00 w Kaplicy.

W czwartek, 20 czerwca, przypada Uroczystość Bożego Ciała. Procesja rozpocznie się bezpośrednio po Mszy św. o godz.9.30. (nie ma mszy św. o godz. 11.00). W tym roku przejdzie ulicami: Wodnika, Kielnieńską, Galaktyczną, Jednorożca. Po Procesji Msza święta ok. godz. 12.00.

Prosimy, aby ołtarze przygotowali:

• pierwszy na ul. Wodnika 32(Parafinie z całej ulicy Wodnika i in.)

• drugi – w okolicy Państwa Sztubów (Parafianie z ulicy Kielnieńskiej i Osiedla Gdyńskiego;

• trzeci – w okolicy Państwa Wilkowskich (Parafianie z ulicy Galaktycznej, Jednorożca i in.)

• czwarty – przy kościele (Rada Duszpasterska).

Msze św. w tym dniu: 8.00, 9.30, (przed procesją), ok. 12.00 –uwaga - (po procesji), 18.00, 19.15.

Próba dzieci sypiących kwiatki w czasie Uroczystości Bożego Ciała w najbliższy wtorek o godz. 18.45 przed kościołem.

Ks. Arcybiskup Metropolita udziela wszystkim osobom przebywającym w granicach Archidiecezji Gdańskiej w piątek, 21 czerwca, dyspensy od zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

Akademia Talent serdecznie zaprasza na kolonie, rozwijające indywidualne uzdolnienia dzieci, które odbędą się w lipcu w Mikoszewie i w sierpniu w Mauszu. Szczegóły na stronie www.akademiatalent.pl

Rektor Gdańskiego Seminarium Duchownego zwraca się do tych, którzy odczuwają w sobie powołanie do kapłaństwa, by zgłosili się do naszej archidiecezjalnej uczelni. Wraz z nowym rokiem akademickim kandydaci będą mogli rozpocząć studia filozoficzno-teologiczne i wejść na drogę seminaryjnej formacji ku kapłaństwu. Szczegółowe informacje na temat procedury rekrutacji do Gdańskiego Seminarium Duchownego i warunków przyjęcia są podane na stronie internetowej seminarium oraz w gablotce ogłoszeń.