Ogłoszenia na Niedzielę Zesłania Ducha Świętego ( 9-15 czerwca 2019)

Zesłanie Ducha Świętego ( 9-15 czerwca 2019)

Dzisiaj II niedziela miesiąca. Bardzo serdecznie dziękujemy za złożone dziś ofiary na tacę na budowę naszego kościoła. Przygotowujemy się do realizacji mozaiki św. Polikarpa, naszego patrona, na głównej ścianie prezbiterium. Serdecznie dziękujemy za każdy gest życzliwości okazany naszemu wspólnemu dzieła.

Zapraszamy serdecznie na X jubileuszowy Marsz dla Życia i Rodziny, który rozpocznie się dzisiaj (w niedzielę, 9 czerwca br.) o godz. 15.00 przed Kaplicą Królewską przy Bazylice Mariackiej w Gdańsku. To wydarzenie jest okazją, aby wyrazić przywiązanie do wartości rodzinnych i szacunku dla życia ludzkiego. Punktem wieńczącym marsz będzie koncert dwóch znanych zespołów: Trzeciej Godziny Dnia (TGD) i Armii Dzieci. Na terenie koncertu przygotowany też zostanie festyn dla najmłodszych.

Dzisiaj po mszach świętych o 9.30 i 11.00 zapraszamy do kawiarenki na kawę, herbatę i pysze ciasto.

Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe – od poniedziałku do piątku ok. godz. 18.30 (po wieczornej mszy św.) W niedziele o godz. 17.30.

Spotkanie dla młodzieży klas VIII , która w przyszłym roku szkolnym będzie przygotowywać się do sakramentu bierzmowania w środę o godz. 17.00 w kaplicy.

Zapraszamy na Katechezę: "Duch Święty Pocieszyciel" w środę na godz. 19.15.

W środę, 12 czerwca, przypada wspomnienie Błogosławionych Męczenników Gdańskich.

Nabożeństwo fatimskie w czwartek o godz. 20.00.

Spotkanie dla ministrantów i aspirantów w sobotę o godz. 9.00 w kościele. W przyszłą niedzielę podczas mszy świętej o godz. 11.00 będzie miała miejsce promocja aspirantów na ministrantów.

Spotkanie scholki dziecięcej i Wspólnoty dziecięcej Betlejem w sobotę - wyjątkowo o godz. 19.00.

Za tydzień, 16 czerwca br. odbędzie się XVIII festyn rodzinny „OSOWIADA”. W programie przewidziane są liczne występy wokalne i taneczne oraz wiele atrakcji. Serdecznie zapraszamy.

W związku z „Osowiadą” nie będzie możliwości wjazdu samochodami na parking parafialny od godz. 12.00 (czyli po mszy św. dla dzieci).

Zapraszamy już teraz tradycyjnie parafianki, które swoją pomocą mogą wesprzeć nasz festyn przez pieczenie smacznych, domowych ciast. Wiele Pań ma dobrą rękę do ciasta. Czekamy również na objawienie się nowych talentów.

Msza święta za Ojczyznę w niedzielę o 18.00, tradycyjnie 16-tego każdego miesiąca.

W tym roku Uroczystość Bożego Ciała przypada 20 czerwca. Procesja rozpocznie się bezpośrednio po Mszy św. o godz.9.30. (nie ma mszy św. o godz. 11.00). W tym roku przejdzie ulicami: Wodnika, Kielnieńską, Galaktyczną, Jednorożca Po Procesji msza święta ok godz. 12.00.

Prosimy, aby symboliczne ołtarze przygotowali:

• pierwszy na ul. Wodnika 32(Parafinie z całej ulicy Wodnika i in.)

• drugi – w okolicy Państwa Sztubów (Parafianie z ulicy Kielnieńskiej i Osiedla Gdyńskiego;

• trzeci – w okolicy Państwa Wilkowskich (Parafianie z ulicy Galaktycznej, Jednorożca i in.)

• czwarty – przy kościele (Rada Duszpasterska).

Msze św. w tym dniu: 8.00, 9.30, (przed procesją), ok. 12.00 –uwaga - (po procesji), 18.00, 19.15.

Pierwsza Próba dzieci sypiących kwiatki w czasie Uroczystości Bożego Ciała w najbliższy wtorek o godz. 18.45 przed kościołem.

Są jeszcze wolne miejsca na wyjazd wakacyjny dla dzieci do Piwnicznej od 19.07 do 28.07. Zapisy i informacje u księdza Roberta.

Wyjazd na spotkanie modlitewne do Obór w sobotę 29 czerwca o godz. 7.00. Powrót w godzinach wieczornych.

Rektor Gdańskiego Seminarium Duchownego zwraca się do tych, którzy odczuwają w sobie powołanie do kapłaństwa, by zgłosili się do naszej archidiecezjalnej uczelni. Wraz z nowym rokiem akademickim kandydaci będą mogli rozpocząć studia filozoficzno-teologiczne i wejść na drogę seminaryjnej formacji ku kapłaństwu. Szczegółowe informacje na temat procedury rekrutacji do Gdańskiego Seminarium Duchownego i warunków przyjęcia są podane na stronie internetowej seminarium oraz w gablotce ogłoszeń.