• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Parafia pw. św. Polikarpa
Biskupa Męczennika
w Gdańsku-Osowej

Ogłoszenia na V Niedziela Wielkiego Postu (7 – 13 kwietnia 2019)

Email Drukuj PDF
V Niedziela Wielkiego Postu (7 – 13 kwietnia 2019)

1.

Dzisiaj I niedziela miesiąca. Zapraszamy na Adorację. Wystawienie Najświętszego Sakramentu po mszy św. o godz. 12.30. A do przewodniczenia następujące grupy: godz. 13.15 - i Kręgi Rodzin; godz. 14.00 – Wspólnota Marana-tha i Rada Duszpasterska, godz. 15.00 – Grupa mężczyzn „Semper Fidelis” i Służba Liturgiczna Ołtarza; Grupa Dorosłych Ministrantów; godz.16.00 - Wspólnota Różańcowa im św. Jana Pawła II; godz.17.00 - Wspólnota Różańcowa im. św. Faustyny.

2.

Na 17.15 zapraszamy na Gorzkie żale

3.

W najbliższy piątek o 19.00 zapraszamy na drogę krzyżową ulicami naszej dzielnicy. Rozpoczniemy przy kościele Chrystusa Zbawiciela i przejdziemy ulicami: Zeusa, Biwakową, Balcerskiego, Niedziałkowskiego, Koziorożca, Jednorożca, Diany, Artemidy i Wodnika do naszego kościoła (Plac św. Jana Apostoła 1), gdzie nastąpi zakończenie. Serdecznie zapraszamy.

Dla osób starszych droga krzyżowa o godz. 8.30. Dzieci z rodzicami uczestniczą w drodze krzyżowej ulicami osiedla.

4.

W sobotę spotkanie scholki dzieci o godz. 10.00, a spotkanie wspólnoty dziecięcej Betlejem o 11.00.

5.

13 kwietnia wyjeżdżamy na Misterium Męki Pańskiej do Górki Klasztornej. Wyjazd z parkingu o godz. 8.30. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy tylko dzisiaj u ks. Rafała lub w zakrystii.

6.

Nabożeństwo Fatimskie w sobotę o godz.20.00.

7.

Przy wyjściu z kościoła są do nabycia paschaliki na stół wielkanocny.

8.

Wszystkich, którzy by chcieli się włączyć w przygotowanie oprawy Triduum Paschalnego zapraszamy na próby: w poniedziałek i czwartek na godz. 20.00.

9.

Dzisiaj odbywa się zbiórka na rzecz podopiecznych hospicjów "Pola nadziei". Przed naszym kościołem wolontariusze zbierają datki, które zasilą budżet hospicjów. W podziękowaniu każdemu darczyńcy przekażą żonkil – kwiat symbolizujący nadzieję.

10.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się tydzień temu w zbiórkę do puszek na ogrzewanie naszego kościoła, który jest ogrzewany od końca października. Zebraliśmy 1582 zł.

11.

Za tydzień – Niedziela Palmowa. Podczas każdej Mszy św. odbędzie się ceremonia poświęcenia palm na pamiątkę uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy na Święta Paschy. Tradycyjnie w tym dniu przed każdą mszą św. będzie możliwość zaopatrzenia się w wiązanki palmowe wykonane przez Panie z Rady Duszpasterskiej. Prośba: Gdyby ktoś miał bukszpan i mógł nam go trochę podarować, to prosimy o pozostawienie go w tym tygodniu do środy włącznie w kruchcie Kaplicy.

12.

Na stoliku wyłożone są kartki z programem Triduum Paschalnego. W tym roku Wigilię Paschalną w Wielką Sobotę rozpoczniemy później, o godz. 21.00. Będzie to bardzo uroczysta liturgia z wszystkimi czytaniami i specjalnie przygotowanymi śpiewami. Uroczystą liturgię zakończy procesja rezurekcyjna ok. godz. 23.30. Nie będzie zatem mszy świętej o godz. 6.00. W Uroczystość Zmartwychwstania msze święte według porządku niedzielnego.

13.

Dzisiaj na mszach świętych o godz. 11.00 i 19.15 rozpoczynamy rekolekcje dla dzieci i młodzieży.

W poniedziałek i wtorek nauki rekolekcyjne:

8.30 – dla klas 0, I, II i IV

9.30 - dla klas V i VII

10.30 - dla klasy VIII i klasy III gimnazjum

Środa

9.30 - Msza święta na zakończenie rekolekcji dla klas 0 - V

16.30 - Msza święta na zakończenie rekolekcji dla klas VII i VIII i klas III gimnazjum

14.

Archidiecezjalne uroczystości Niedzieli Palmowej wraz z obchodami XXXIV Światowego Dnia Młodzieży odbędą sięw niedzielę, 14 kwietnia w parafii Św. Karola Boromeusza w Wejherowie. Początek: godz. 10.15 przy rondzie \"Wejherowo-Śmiechowo\". W programie: procesja do kościoła Św. Karola Boromeusza, następnie o 11.00 Msza św. i o 12.30 koncert ewangelizacyjny.

15.

16 czerwca br. odbędzie się festyn rodzinny „OSOWIADA”. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby się włączyć w organizację tego dorocznego przedsięwzięcia. Celem jest wspólne świętowanie rodzinne. Zapraszamy na spotkanie organizacyjne w wtorek (9 kwietnia), na godz.18.30 do kawiarenki.

16.

Pogrzeb śp. Doroty Krzyczyńskiej, l .55, która zginęła w ubiegłym tygodniu w wypadku na skrzyżowaniu ulic Wodnika i Kielnieńskiej, odbędzie się we wtorek. Msza święta pogrzebowa o godz. 9.30. Wystawienie urny z prochami w Nowej Kaplicy na cmentarzu Srebrzysko o godz. 11.30. Dobry Jezu…