• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Parafia pw. św. Polikarpa
Biskupa Męczennika
w Gdańsku-Osowej

Ogłoszenia na III Niedzielę Wielkiego Postu (24-31 marca 2019)

Email Drukuj PDF
III Niedziela Wielkiego Postu (24-31 marca 2019)

1.

Dzisiaj rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje dla dorosłych. Nauki będzie głosił ks. Rafał Dettlaff, kanclerz Kurii Metropolitalnej Gdańskiej.

Poniedziałek, 25 marca

8.00 – Msza św. z nauką

18.00 – Msza św. z nauką

Wtorek, 26 marca – dzień spowiedzi św.

od 7.30 – Spowiedź św.

8.00 – Msza św. z nauką

od 17.00 - Spowiedź św.

18.00 – Msza św. z nauką

Środa, 27 marca

8.00 – Msza św. z nauką

18.00 – Msza św. z nauką

2.

W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na:

DROGA KRZYŻOWA (w piątki)

dla dzieci - godz. 17.00

dla dorosłych rano o 8.30

wieczorem dla dorosłych i młodzieży o 18.30

GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjny (w niedziele) - godz. 17.15.

3.

Dzisiaj w parafii Chrystusa Zbawiciela odbędzie się na koncert "Muzyka o zmierzchu na rzecz pomocy rodzinie z Biwakowej, poszkodowanej w pożarze j . Osowscy muzycy - osowskim sąsiadom" w dniu dzisiejszym o godz. 18.00. Wystąpią: Ewa Naczk-Jankowska, Anna Wandtke, Donata Zuliani, Adam Jankowski, Tadeusz Kassak, Roman Perucki i Paweł Rydel.

4.

Spotkanie dla ministrantów i aspirantów w sobotę o godz. 9.00.

5.

W poniedziałek, 25 marca, przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Podczas Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego. Istotą tej adopcji jest objęcie modlitewną opieką wiadomego Bogu poczętego dziecka przed narodzeniem, którego przyjście na świat jest zagrożone z różnych przyczyn, szczególnie z powodu grzechu aborcji. Duchowa adopcja polega na codziennym odmawianiu w intencji jednego dziecka dziesiątki różańca wraz ze specjalną dodatkową modlitwą przez 9 miesięcy.

6.

Zarząd Dzielnicy Osowa zwraca się z uprzejmą prośbą o dzisiejszy udział w wyborach do Rady Dzielnicy Osowa. Frekwencja wyborcza decyduje o dodatkowych środkach finansowych przeznaczonych dla Osowej za pośrednictwem Rady Dzielnicy. Zachęcamy do głosowania.

7.

Kurs dla narzeczonych w ramach bezpośredniego przygotowania do sakramentu małżeństwa odbędzie się w parafii Chrystusa Zbawiciela w Gdańsku Osowej 29 i 30 marca (w piątek i sobotę). Szczegóły na stronie internetowej parafii Chrystusa Zbawiciela.

8.

13 kwietnia organizujemy wyjazd na Misterium Męki pańskiej do Górki Klasztornej. Zapisy w zakrystii lub u ks. Rafała.

9.

Przymiarka i odbiór alb do Pierwszej Komunii św. u Pani szyjącej alby w sklepie od 29 marca do 10 kwietnia.

10.

W zakrystii można odbierać zdjęcia z Bierzmowania.

11.

Wszystkich, którzy by chcieli się włączyć w przygotowanie oprawy Triduum Paschalnego zapraszamy na próby: w poniedziałek, czwartek i piątek na godz. 20.00.

12.

Organizatorzy Warsztatów Muzycznych zapraszają na zajęcia z chorału i indywidualnej emisji głosu. Przy wyjściu z kościoła znajduje się plakat i ulotki z podstawowymi informacjami.

13.

Przy wyjściu z kościoła są do nabycia paschaliki na stół wielkanocny.

14.

W przyszłą niedzielę będziemy zbierać ofiary do puszek na ogrzewanie naszego kościoła. Od listopada cały czas nasza świątynia jest ogrzewana, żeby nam wszystkim było ciepło. Polecamy ofiarności wszystkim zbiórkę w przyszłą niedzielę.

15.

Odeszli do wieczności w ubiegłym tygodniu: śp. Władysława Tryścień, l. 88 i śp. Henryk Gierszyński, l. 71. Dobry Jezu …