Ogłoszenia na II Niedzielę Wielkiego Postu (17-23 marca 2019)

II Niedziela Wielkiego Postu (17-23 marca 2019)

W okresie Wielkiego Postu odprawiane są następujące nabożeństwa, na które serdecznie zapraszamy:

DROGA KRZYŻOWA (w piątki)

dla dzieci - godz. 17.00

dla dorosłych rano o 8.30

wieczorem dla dorosłych i młodzieży o 18.30

GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjny (w niedziele) - godz. 17.15.

W tym roku kazania pasyjne głosi ks. dr Krzysztof Szerszeń – Prorektor Gdańskiego Seminarium Duchownego.

We wtorek, 19 marca przypada Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.

Spotkanie dla ministrantów i aspirantów w sobotę o godz. 9.00.

Od przyszłej niedzieli rozpoczniemy w naszej parafii rekolekcje dla dorosłych. Nauki będzie głosił ks. Rafał Dettlaff, kanclerz Kurii Metropolitalnej Gdańskiej.

Zarząd Dzielnicy Osowa zwraca się z uprzejmą prośbą o udział w wyborach do Rady Dzielnicy Osowa. Frekwencja wyborcza decyduje o środkach finansowych przeznaczonych dla Osowej za pośrednictwem Rady Dzielnicy. W przypadku Osowej, duża frekwencja, to dodatkowa kwota około 450tys zł w okresie kadencji, na wydatkowanie której mają wpływ mieszkańcy. Punkty do głosowania tradycyjnie w Zespole Szkól Ogólnokształcących nr 2 na ul. Wodnika i w Szkole Podstawowej nr 81 na ul. Siedleckiego. Prosimy o udział w wyborach.

Kurs dla narzeczonych w ramach bezpośredniego przygotowania do sakramentu małżeństwa odbędzie się w parafii Chrystusa Zbawiciela w Gdańsku Osowej 29 i 30 marca (w piątek i sobotę). Szczegóły na stronie internetowej parafii Chrystusa Zbawiciela.

13 kwietnia organizujemy wyjazd na Misterium Męki pańskiej do Górki Klasztornej. Zapisy w zakrystii lub u ks. Rafała.

W gablotce przy kaplicy można zapoznać się ze szczegółami pielgrzymki do Ziemi Świętej, którą organizuje ks. Grzegorz Szamocki, biblista, który 2 lata temu głosił u nas kazania w czasie Gorzkich Żalów.

W zakrystii można odbierać zdjęcia z Bierzmowania.

Wszystkich, którzy by chcieli się włączyć w przygotowanie oprawy Triduum Paschalnego zapraszamy na próby. Pierwsza w piątek o godz.19.30. Następna w przyszły poniedziałek 25 marca także o godz. 19.30.

Odeszli do wieczności w ubiegłym tygodniu: Edwin Parchem, l.72. Msza święta pogrzebowa we wtorek o godz. 9.30; Leon Birn, l. 98. Msza święta pogrzebowa w czwartek o godz. 12.00. Dobry Jezu …