• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Parafia pw. św. Polikarpa
Biskupa Męczennika
w Gdańsku-Osowej

Ogłoszenia na I Niedzielę Wielkiego Postu (10-16 marca 2019)

Email Drukuj PDF
I Niedziela Wielkiego Postu (10-16 marca 2019)

1.

Dzisiaj II niedziela miesiąca. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone na tacę, które będą przeznaczone na budowę naszego kościoła.

2.

W okresie Wielkiego Postu odprawiane będą następujące nabożeństwa, na które serdecznie zapraszamy:

DROGA KRZYŻOWA (w piątki)

dla dzieci - godz. 17.00

dla dorosłych rano o 8.30

wieczorem dla dorosłych i młodzieży o 18.30

GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjny (w niedziele) - godz. 17.15.

W tym roku kazania pasyjne będzie głosił ks. dr Krzysztof Szerszeń – Prorektor Gdańskiego Seminarium Duchownego.

3.

Spotkanie wspólnoty młodzieżowej we wtorek o 18.30.

4.

W środę Nabożeństwo Fatimskie o godz. 20.00

5.

W czwartek serdecznie zapraszamy na katechezę dla dorosłych. Temat katechezy: "Mów do mnie Panie. - słów kilka o modlitwie" początek 19.15.

6.

Spotkanie dla ministrantów i aspirantów w sobotę o godz. 9.00. Chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami zapraszam na spotkanie w sobotę o 9.30.

7.

Msza święta za Ojczyznę w sobotę o godz.18.00, tradycyjnie 16-każdego miesiąca.

8.

Uniwersytet III wieku przy szkole im. Św. Jana de La Salle zaprasza na wykład o tematyce zdrowotnej, który odbędzie się w piątek, 15 marca o godz. 17.00 w Szkole.

9.

Dzisiaj w naszej parafii (w kruchcie kościoła) książki rozprowadza Katolicka Księgarnia Nowa-Ewangelizacja.pl Zapraszamy do zakupu dobrej lektury duchowej i formacyjnej. W tym czasie Wielkiego Postu warto sięgnąć po dobrą książkę, która pomoże lepiej przygotować się do Triduum Paschalnego.

10.

Kurs dla narzeczonych w ramach bezpośredniego przygotowania do sakramentu małżeństwa odbędzie się w parafii Chrystusa Zbawiciela w Gdańsku Osowej 29 i 30 marca (w piątek i sobotę). Szczegóły na stronie internetowej parafii Chrystusa Zbawiciela.

11.

W ubiegła niedzielę zbieraliśmy ofiary dla rodziny z ul. Biwakowej, która straciła dom w pożarze. Zebraliśmy 7870 zł. W imieniu obdarowanych serdecznie dziękujemy.

12.

CARITAS organizuje wielkopostną pomoc dla ubogich. W tym celu zostały przygotowane skarbonki jałmużny wielkopostnej. W czasie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych głosem ewangelicznego zaproszenia do postawy pokory i dzieł miłosierdzia. Jeśli ktoś chciałby się włączyć w tę akcję pomocy, to może zabrać jedną ze skarbonek, które wyłożone są na stoliku przy wyjściu z kościoła. Zakończenie akcji – w Wielką Sobotę.

13.

W gablotce przy kaplicy można zapoznać się ze szczegółami pielgrzymki do Ziemi Świętej, którą organizuje ks. Grzegorz Szamocki, biblista, który 2 lata temu głosił u nas kazania w czasie Gorzkich Żalów.

14.

W zakrystii można odebrać zdjęcia z Bierzmowania.