• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Parafia pw. św. Polikarpa
Biskupa Męczennika
w Gdańsku-Osowej

Ogłoszenia na VIII Niedzielę Zwykłą (3-9 marca 2019)

Email Drukuj PDF
VIII Niedziela Zwykła (3-9 marca 2019)

1.

Dzisiaj I niedziela miesiąca. Zapraszamy na Adorację. Wystawienie Najświętszego Sakramentu po mszy św. o godz. 12.30. A do przewodniczenia następujące grupy: godz. 13.15 - i Kręgi Rodzin; godz. 14.00 – Wspólnota Marana-tha i Rada Duszpasterska, godz. 15.00 – Grupa mężczyzn „Semper Fidelis” i Służba Liturgiczna Ołtarza; Grupa Dorosłych Ministrantów; godz.16.00 - Wspólnota Różańcowa im św. Jana Pawła II; godz.17.00 - Wspólnota Różańcowa im. św. Faustyny.

2.

Jutro (poniedziałek) nasza parafia o godz. 18.00 będzie przeżywała Uroczystość udzielenia młodzieży sakramentu bierzmowania. Szafarzem bierzmowania będzie ks. Biskup Wiesław Szlachetka.

3.

Spotkanie wspólnoty młodzieżowej we wtorek o godz. 18.30.

4.

W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa, która rozpoczyna okres Wielkiego Postu przewidziany jako przygotowanie do obchodu Świąt Paschalnych. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły (tzn. jakościowy i ilościowy - jeden posiłek do syta i dwa mniejsze).

5.

W Środę Popielcową msze św. z ceremonią posypania głów popiołem będą sprawowane o godz. 8.00, 17.00 (dla dzieci), 18.00 i 19.15. Taca w tym dniu przeznaczona będzie na Gdańskie Seminarium Duchowne, jako nasza jałmużna wielkopostna.

6.

W okresie Wielkiego Postu odprawiane będą następujące nabożeństwa, na które serdecznie zapraszamy:

DROGA KRZYŻOWA (w piątki)

dla dzieci - godz. 17.00

rano o 8.30

wieczorem dla dorosłych i młodzieży o 18.30

GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjny (w niedziele) - godz. 17.15.

W tym roku kazania pasyjne będzie głosił ks. dr Krzysztof Szerszeń – Prorektor Gdańskiego Seminarium Duchownego.

7.

Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej w czwartek o 19.00 w Kościele.

8.

Spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej w piątek o godz. 17.00.

9.

W piątek zapraszamy Małżeństwa na spotkanie organizacyjne nowo powstającego Kręgu Wspólnoty Domowego Kościoła. Początek spotkania o godz. 19.00 w kawiarence parafialnej.

10.

Spotkanie dla ministrantów i aspirantów w sobotę o godz. 9.00. Chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami zapraszam na spotkanie w sobotę o 9.30.

11.

Spotkanie scholki dziecięcej w sobotę o godz.10.00 a spotkanie wspólnoty dziecięcej Betlejem o godz. 11.00.

12.

Przyjęcie do Pierwszej Komunii Świętej w 2020 roku, odbędzie się w sobotę, 16 maja.

13.

W przyszłą niedzielę w naszej parafii (w kruchcie kościoła) książki rozprowadzać będzie Katolicka Księgarnia Nowa-Ewangelizacja.pl Zapraszamy do zakupu dobrej lektury duchowej i formacyjnej. W tym czasie Wielkiego Postu warto sięgnąć po dobrą książkę, która pomoże lepiej przygotować się do Triduum Paschalnego.

14.

Kurs dla narzeczonych w ramach bezpośredniego przygotowania do sakramentu małżeństwa odbędzie się w parafii Chrystusa Zbawiciela w Gdańsku Osowej 29 i 30 marca (w piątek i sobotę). Szczegóły na stronie internetowej www.zbawiciel.gda.pl Zapisy drogą elektroniczną na adres mailowy parafii Chrystusa Zbawiciela.

15.

Przy wyjściu z kościoła zbieramy do puszek dzisiaj ofiary dla rodziny z ul. Biwakowej, która straciła tydzień temu dom w pożarze.