Ogłoszenia na VI Niedzielę Zwykłą

VI Niedziela Zwykła (17– 23 lutego 2019)

W ubiegłym tygodniu zainstalowaliśmy ołtarz, ambonkę i chrzcielnicę. Jeszcze chrzcielnica nie została ukończona, brakuje pokrywy, która oczekuje na swoją realizację. Serdecznie dziękujemy rodzinom, które ufundowały nam chrzcielnicę i ambonkę, i wszystkim, którzy dołożyli swoją cegiełkę na realizację ołtarza.

Zbliżamy się do konsekracji naszej świątyni, która prawdopodobnie będzie mała miejsce jesienią tego roku. Wyzwanie obecne jeszcze przed poświęceniem Kościoła, które polecamy trosce wszystkich, to realizacja winnego krzewu wokół tabernakulum, który będzie nawiązywał do tajemnicy Eucharystii. Przyjmowanie Najświętszego Sakramentu jest trwaniem w Chrystusie, wszczepianiem nas w winny krzew, którym jest sam Chrystus. Z tego winnego krzewu w przyszłości będzie wyłaniała się postać św. Polikarpa, naszego Patrona. W przyszłą niedzielę będziemy mogli zobaczyć w kruchcie kościoła projekt głównej ściany prezbiterium.

23 lutego nasza parafia będzie przeżywała odpust – święto naszego Patrona św. Polikarpa. Uroczystej mszy św. o godz. 18.00 będzie przewodniczył ks. Bp Wiesław Szlachetka.

Z racji odpustu możemy pod zwykłymi warunkami zyskać odpust zupełny dla siebie lub dla zmarłych. Warunkiem jest:

- musimy być w stanie łaski uświęcającej (komunia św.);

- wzbudzić w sobie wewnętrzną postawę całkowitego oderwania od grzechu, także powszedniego;

- modlitwa zgodnie z intencjami Ojca Świętego ("Ojcze nasz", "Zdrowaś" i jedna dowolna modlitwa).

- Odpust można uzyskać za siebie lub za osobę zmarłą. Nie można go uzyskać za inną osobę żyjącą, gdyż ona sama może zatroszczyć się o swoje zbawienie.

W czwartek zapraszamy na katechezę: "Niech wasze światło jaśnieje przed ludźmi..." (Mt 5, 16a) - świecić w ciemności! Rozpoczęcie katechezy o 19.15.

Spotkanie wspólnoty dziecięcej ‘Betlejem’ w sobotę o godz. 11.00.

W sobotę mija 28. rocznica święceń biskupich Arcybiskupa Metropolity Gdańskiego Sławoja Leszka Głódzia. Pamiętajmy w modlitwie o Księdzu Arcybiskupie.

Wszystkim spędzających czas na feriach zimowych życzymy dobrego wypoczynku i bezpiecznych powrotów. Niech św. Polikarp ma w opiece wszystkie dzieci i młodzież.