• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Parafia pw. św. Polikarpa
Biskupa Męczennika
w Gdańsku-Osowej

Konsekracja kościoła: projekty ołtarza, ambonki i chrzcielnicy

Email Drukuj PDF

 

Zostaliśmy poproszeni, aby przygotować nasz kościół do konsekracji, czyli uroczystego poświęcenia wybudowanej świątyni w przyszłym roku. W naszym kościele czeka nas jeszcze kilka prac do realizacji. Tym, co brakuje nam, aby zakonsekrować naszą świątynię przed całkowitym zakończeniem wszystkich prac, jest ołtarz, ambonka i chrzcielnica.

Najważniejszą czynnością podczas konsekracji kościoła jest konsekracja ołtarza, który jest sercem kościoła. Ołtarz kościoła jest rodzinnym stołem wspólnoty parafialnej. Konsekracja jest to Boża pieczęć, która potwierdza na zawsze wobec wszystkich, że jest to miejsce, które Pan Bóg szczególnie wybrał jako miejsce spotkania, przebaczenia, jako miejsce, w którym niebo spotyka się z ziemią.

Dlatego przed nami w pierwszym rzędzie dzieło realizacji ołtarza, chrzcielnicy i ambonki. Jest to wielkie przedsięwzięcie, dlatego bardzo serdecznie dziękujemy za każdy gest życzliwości okazany naszemu wspólnemu dziełu.

Dziękujemy serdecznie Wszystkim, którzy już nas wspomogli i prosimy o kontakt wszystkich, którzy mogą i chcieliby nas wspomóc.
W kruchcie kościoła został wystawiony na sztaludze projekt ołtarza, ambonki i chrzcielnicy.

Również w tym roku prawo dopuszcza możliwość odliczenia od podatku – przy wypełnieniu zeznanie rocznego PIT za rok 2018  - darowiznę przekazaną na cele kultu religijnego (w tym na budowę kościoła) w ramach limitu do 6% dochodu. Blankiety służące temu celowi, gdyby ktoś nas chciał wspomóc, są wyłożone na stoliku z gazetami.