• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Parafia pw. św. Polikarpa
Biskupa Męczennika
w Gdańsku-Osowej

Ogłoszenia na IV Niedzielę Zwykłą

Email Drukuj PDF
Ogłoszenia na IV Niedzielę Zwykłą (28.01.2017r.)

1.

Konczymy dzisiaj wizytę duszpasterską w naszej Parafii. Serdecznie dziękujemy za serdeczne przyjęcie, gościnność, życzliwość oraz za ofiary, które będą przeznaczone na spłatę prac związanych z położeniem kostki wokół naszego kościoła. Dzisiaj jeszcze kolęda na ulicy Marsa (oprócz numerów 20, 22, 24, 26) oraz kolęda dodatkowa, którą jeszcze można zgłosić w zakrystii

2.

Od jutra (po kolędzie) powracamy do dawnego harmonogramu mszy świętych. Msze św. w dni powszednie będą odprawiane o godz. 8.00 i 18.00.

3.

W tym tygodniu przypada I Piątek miesiąca. Spowiedź św. od godz. 16.30.

4.

Odwiedziny chorych: ks. proboszcz i ks. Rafał– w piątek, ks. Krzysztof – w sobotę.

5.

W piątek (2 lutego) przypada Święto Ofiarowania Pańskiego - Matki Bożej Gromnicznej. Podczas Mszy św. zostaną poświęcone gromnice. To święto w całym Kościele jest „Dniem Życia Kontemplacyjnego”. Tego dnia Kościół wspiera zakony kontemplacyjne. W naszej archidiecezji mamy trzy takie wspólnoty: Siostry Betlejemitki w Grabowcu k. Szemuda, Siostry Karmelitanki w Orłowie i Siostry Benedyktynki w Żarnowcu. Na ten cel będzie przeznaczona w piątek kolekta. Za okazaną życzliwość w imieniu obdarowanych serdecznie dziękujemy.

6.

Nabożeństwo Pierwszej Soboty – o godz. 8.30.

7.

Dziękujemy p. Joannie Żywieckiej promotorce kultu bł. ks. Jerzego Popiełuszki za słowa świadectwa przybliżającego nam Osobę i nauczanie Kapłana-męczennika Po Mszy Św. będziemy mogli nabyć komplet płyt z kazaniami ks. Jerzego, także tą najważniejszą - z jego duchowym testamentem\".

8.

W ubiegłym tygodniu odbył się pogrzeb zmarłego tragicznie w wypadku śp. Olka Widyńskiego, l. 5. Pomódlmy się …