Ogłoszenia na 3. Niedzielę Adwentu

Ogłoszenia na 3. Niedzielę Adwentu (17 – 23 grudnia 2017r.)

Trwa Adwent. Charakterystycznym nabożeństwem w tym okresie są RORATY, na które serdecznie zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci z lampionami: od poniedziałku do piątku – na godz. 18.00, a w sobotę – na godz. 8.00.

Spotkania dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej i młodzieży do bierzmowania zostaną wznowione po feriach zimowych w lutym.

Spotkanie opłatkowe dla rady Duszpasterskiej we wtorek o godz.19.00 w kawiarence.

Spotkanie opłatkowe wspólnoty młodzieżowej w czwartek o godz. 16.00.

Próba dla grupy przygotowującej oprawę muzyczną pasterki w poniedziałek i czwartek o godz.20.00.

Spotkanie dla ministrantów i aspirantów w sobotę o godz. 9.00.

Przedstawiciele Rady Duszpasterskiej zakończyli roznoszenie opłatka do naszych domów. Serdecznie dziękujemy za każdy gest życzliwości i ofiary składane na budowę kościoła. Dziękujemy Radzie Duszpasterskiej za podjętą posługę na rzecz naszego wspólnego dzieła. Jeżeli kogoś nie było w domu, to może zaopatrzyć się w opłatek bezpośrednio po każdej Mszy św. można w zakrystii Są także do odebrania opłatki bezglutenowe.

CARITAS Archidiecezji Gdańskiej po raz kolejny organizuje akcję „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Symbolem jest płonąca świeca Caritas na wigilijnym stole. W imieniu obdarowanych serdecznie dziękujemy za życzliwość.

Młodzież rozprowadza za dowolną ofiarą sianko na wigilijny stół oraz korony dla dzieci na Uroczystość Trzech Króli w cenie 3 zł. Ofiary przeznaczone są na potrzeby wspólnoty młodzieżowej.

W przyszłą niedzielę przypada IV niedziela adwentu. Jest to jednocześnie dzień wigilijny. Msze św. przed południem odprawimy według porządku niedzielnego. Po południu nie będzie mszy św. o godz. 18.00 i 19.15.

Msza święta wigilijna dla dzieci o godz.16.00, a pasterka dla wszystkich o 24.00.

Spowiedź przedświąteczna:

Czwartek (21 grudnia) 17.00 -19.00

Piątek (22 grudnia) 17.00-19.00

Sobota (23 grudnia) 7.30-8.30 i od 17.00-19.00

W drugi Dzień Świat Bożego Narodzenia, 26 grudnia, sumę parafialną o godz. 12.30 odprawi Ks. Bp Wiesław Szlachetka

„Marana Tha” – błagamy Cię Panie Jezu, niech przyjdzie Królestwo Twoje i wypełnia się w naszym życiu!