Ogłoszenia na 2. Niedzielę Adwentu

Ogłoszenia na 2. Niedzielę Adwentu (10 – 16 grudnia 2017r.)

Dzisiaj II niedziela miesiąca. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone na tacę, które będą przeznaczone na budowę naszego kościoła: na spłatę ułożenia kostki brukowej wokół naszej świątyni. Za każdy gest życzliwości i pomocy serdecznie dziękujemy.

Również w tym roku prawo  dopuszcza  możliwość odliczenia od podatku darowiznę przekazaną na  cele  kultu religijnego (w tym na budowę kościoła) w ramach limitu do  6%  dochodu.  W  związku  z  tym  zostały  przygotowane  specjalne blankiety służące temu celowi, które są wyłożone na stelażu z gazetami w kruchcie kościoła. Serdecznie dziękujemy za każdy gest życzliwości okazywany naszemu wspólnemu dziełu.

Trwa Adwent. Charakterystycznym nabożeństwem w tym okresie są RORATY, na które serdecznie zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci z lampionami: od poniedziałku do piątku – na godz. 18.00, a w sobotę – na godz. 8.00.

Spotkania przygotowujących do I Komunii Świętej i bierzmowania według ustalonego porządku.

Spotkanie wspólnoty Marana-tha, połączone ze spotkaniem opłatkowym w środę o godz.19.00

Spotkanie wspólnoty młodzieżowej w czwartek o godz. 17.00.

Próba dla grupy przygotowującej oprawę muzyczną pasterki w poniedziałek i czwartek o godz.20.00.

W piątek spotkanie Kościoła Domowego o godz. 19.00.

W sobotę o godz. 9.00 zapraszamy ministrantów na spotkanie opłatkowe do kawiarenki.

Msza święta w intencji Ojczyzny w sobotę o godz.18.00 – tradycyjnie zawsze 16-tego każdego miesiąca.

W przyszłą niedzielę młodzież będzie rozprowadzać poświęcone sianko na wigilijny stół za dobrowolną ofiarą, która będzie przeznaczona na letni obóz młodzieżowy oraz korony dla dzieci które nałożą w czasie Mszy Świętej o godz. 11.00 w Uroczystość Trzech Króli.

CARITAS Archidiecezji Gdańskiej po raz kolejny organizuje akcję „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Symbolem jest płonąca świeca Caritas na wigilijnym stole. Taką świecę pomocy można nabyć dzisiaj po Mszy św. W imieniu obdarowanych serdecznie dziękujemy za życzliwość.

Poświęcony opłatek świąteczny tradycyjnie przynoszą do naszych domów przedstawiciele Rady Duszpasterskiej. Serdecznie dziękujemy za każdy gest życzliwości i ofiary składane na budowę kościoła. Dziękujemy Radzie Duszpasterskiej za podjętą posługę na rzecz naszego wspólnego dzieła.

Dzisiaj jest obchodzony w Kościele w Polsce i w placówkach polonijnych XVIII Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po mszach świętych odbywa się zbiórka do puszek celem wsparcia kościoła na Wschodzie.

Marana Tha” – błagamy Cię Panie Jezu, niech przyjdzie Królestwo Twoje i wypełnia się w naszym życiu!

ZAPROSZENIE METROPOLITY GDAŃSKIEGO

NA UROCZYSTOŚĆ POŚWIĘCENIA

BURSZTYNOWEGO OŁTARZA OJCZYZNY

Zbliża się 47. rocznica Wydarzeń Grudniowych na Wybrzeżu oraz 36. rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Od lat wspominamy te bolesne wydarzenia zgromadzeni na adwentowej modlitwie.

Zapraszam na tegoroczne uroczystości, które odbędą się wpierw w Gdańsku w Bazylice św. Brygidy w piątek i sobotę, 15 – 16 grudnia br. Ich centralnym punktem będzie odsłonięcie i poświęcenie Bursztynowego Ołtarza Ojczyzny. Po latach prac i przygotowań pragniemy w ten sposób upamiętnić 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

W piątek, 15 grudnia, o godz. 19.00 odbędzie się wykład prof. Krzysztofa Polkowskiego, Rektora Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, który przybliży historię i dzieje bazyliki oraz przedstawi ideę budowy Bursztynowego Ołtarza Ojczyzny; natomiast o godz. 19.30 odbędzie się Koncert Symfoniczny Muzyki Polskiej w wykonaniu Orkiestry Polskiej Filharmonii Bałtyckiej pod dyrekcją Łukasza Borowicza.

W sobotę, 16 grudnia, o godz. 16.00 rozpocznie się uroczysta Msza Święta w Bazylice św. Brygidy pod przewodnictwem Ks. Abpa Salvatore Pennacchio, Nuncjusza Apostolskiego w Polsce, który poświęci Bursztynowy Ołtarz Ojczyzny. Odsłonięcia ołtarza dokona Pan Andrzej Duda, Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej.

W niedzielę natomiast, 17 grudnia, rocznicowe uroczystości odbędą się w Gdyni. O godz. 6.00 – modlitwa, apel poległych i złożenie kwiatów pod Pomnikiem Ofiar Grudnia 1970 (przy przystanku kolejki SKM Gdynia Stocznia), zaś o godz. 16.30 – Msza Święta w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gdyni. Zapraszając na powyższe uroczytości, z serca błogosławię, życząc dobrego przeżycia Adwentu i przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia.