Ogłoszenia na 1. Niedzielę Adwentu

Ogłoszenia na 1. Niedzielę Adwentu (3 – 9 grudnia 2017r.)

W dzisiejszą Niedzielę rozpoczął się czas Adwentu. Charakterystycznym nabożeństwem w tym okresie są RORATY, na które serdecznie zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci z lampionami: od poniedziałku do piątku – na godz. 18.00, a w sobotę – na godz. 8.00.

Zapraszamy dzisiaj na Adorację Wystawienie Najświętszego Sakramentu po mszy św. o godz. 12.30. Serdecznie zapraszamy na adorację, a do przewodniczenia w niej poszczególne grupy duszpasterskie: godz. 13.15 - i Kręgi Rodzin; godz. 14.00 – Wspólnota Marana-tha i Rada Duszpasterska, godz. 15.00 – Grupa mężczyzn „Semper Fidelis” i Służba Liturgiczna Ołtarza; Grupa Dorosłych Ministrantów; godz.16.00 - Wspólnota Różańcowa im św. Jana Pawła II; godz.17.00 - Wspólnota Różańcowa im. św. Faustyny.

Spotkania przygotowujących do I Komunii Świętej i bierzmowania według ustalonego porządku.

W przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godz. 11.00 będzie miało miejsce poświęcenie medalików dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.

Spotkanie wspólnoty młodzieżowej w czwartek o godz. 17.00.

W piątek przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. o godz. 8.00 i 18.00. (W świetle objawień fatimskich jest zachęta, aby w tym dniu w południe obchodzić godzinę łaski dla całego świata, trwając na modlitwie. W tej godzinie – według zapewnienia Matki Bożej – można otrzymać „niezliczone łaski dla duszy i ciała. Ta godzina modlitwy przyniesie też liczne nawrócenia”. W związku z tym serdecznie zapraszamy w tym dniu na adorację od godz. 12.00 do 13.00.

Ministrantów i Aspirantów zapraszamy na zbiórkę w sobotę o godz. 9.00.

Próba dla grupy przygotowującej oprawę muzyczną pasterki w czwartek o godz.19.00.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję naszej parafii - paczki pełne marzeń dla nieuleczalnie chorych dzieci z dwóch Hospicjów w Gdańsku, rodzin w trudnej sytuacji materialnej i osób bezdomnych.

CARITAS Archidiecezji Gdańskiej po raz kolejny organizuje akcję „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Symbolem jest płonąca świeca Caritas na wigilijnym stole. Taką świecę pomocy można nabyć dzisiaj po Mszy św. W imieniu obdarowanych serdecznie dziękujemy za życzliwość.

Poświęcony opłatek świąteczny tradycyjnie przynoszą do naszych domów przedstawiciele Rady Duszpasterskiej. Serdecznie dziękujemy za każdy gest życzliwości i ofiary składane na budowę kościoła. Dziękujemy Radzie Duszpasterskiej za podjętą posługę na rzecz naszego wspólnego dzieła.

W przyszła niedzielę będzie obchodzony w Kościele w Polsce i w placówkach polonijnych XVIII Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po mszach świętych odbędzie zbiórka do puszek celem wsparcia kościoła na Wschodzie.

„Marana Tha” – błagamy Cię Panie Jezu, niech przyjdzie Królestwo Twoje i wypełnia się w naszym życiu!