• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Parafia pw. św. Polikarpa
Biskupa Męczennika
w Gdańsku-Osowej

Ogłoszenia na XXXIII Niedzielę Zwykłą

Email Drukuj PDF
Ogłoszenia na XXXIII Niedzielę Zwykłą (19-25 listopada 2017 r.)

1.

Podczas dzisiejszej liturgii zostanie poświęcony wigilijny opłatek, który tradycyjnie do naszych domów przyniosą przedstawiciele Rady Duszpasterskiej.

Wraz z opłatkiem każda Rodzina otrzyma list, w którym znajdziemy informacje dotyczące prac zrealizowanych w ostatnim czasie oraz planów związanych z budową naszego Kościoła. Opłatek, którym będziemy się łamali w Wigilię Bożego Narodzenia to nie tylko znak miłości Boga do nas i symbol jedności w rodzinach, ale także znak łączności duszpasterzy z parafianami i wszystkich parafian między sobą. Prosimy o przyjęcie opłatka wraz z życzeniami błogosławieństwo Jezusa przychodzącego do naszych rodzin. Jeśli ktoś chciałby przy tej okazji złożyć jakąkolwiek ofiarę, to będzie ona przeznaczona na spłatę prac związanych z ułożeniem kostki brukowej wokół kościoła. Serdecznie dziękujemy za każdy gest życzliwości.

2.

Spotkania przygotowujących do I Komunii Świętej i bierzmowania według ustalonego porządku.

3.

Spotkanie grupy Marana-tha w środę o godz.19.00.

4.

Spotkanie grupy młodzieżowej w czwartek o godz.17.00.

5.

Wyjazd ministrantów na zoltary w sobotę o godz. 9.15 sprzed kościoła.

6.

Nasza Parafia organizuje paczki pełne marzeń dla nieuleczalnie chorych dzieci z dwóch Hospicjów w Gdańsku, rodzin w trudnej sytuacji materialnej i osób bezdomnych. Dziękujemy tym, którzy włączą się w to dzieło miłosierdzia. Zostały przygotowane specjalne karteczki opisujące dziecko, rodzinę lub osobę bezdomną wraz z marzeniem oraz wszystkie inne informacje. Karteczki możemy odebrać w zakrystii. Karteczkę doczepiamy do swojego podarunku i przynosimy w niedziele 26 listopada i 3 grudnia. Zostanie wystawiony także karton na zabawki itp. w kruchcie Kaplicy.

7.

Za tydzień będziemy obchodzili Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Z tej okazji dzisiaj odbyła się zbiórka na tacę na Gdańskie Seminarium Duchowne. Dziękujemy za złożone ofiary w imieniu na rzecz naszej Oliwskiej Uczelni przygotowujących kandydatów do kapłaństwa. Wychodząc z kościoła możemy nabyć kalendarze i płyty CD z pieśniami zespołu powołaniowego za dobrowolną ofiarę.

8.

W uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, 26 listopada, nastąpi w polskich kościołach i kaplicach odnowienie ubiegłorocznego Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Akt ten odnowimy po każdej mszy świętej w przyszła niedzielę.

9.

Parafia w Chwaszczynie zaprasza na duchowe przygotowanie przed Światowymi Dniami Młodzieży w Panamie, które odbędą się w styczniu 2019 r. W środę 22 listopada (spotkania zawsze odbywają się 22. dnia każdego miesiąca) o godz. 1800 Msza św. w kościele małym, a po niej spotkanie formacyjne na plebanii. Ze względów organizacyjnych parafia w Chwaszczynie przyjmuje zgłoszenia do 22 grudnia br. Na stoliku są wyłożono przygotowane foldery.