• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Parafia pw. św. Polikarpa
Biskupa Męczennika
w Gdańsku-Osowej

Ogłoszenia na XXVIII Niedzielę Zwykłą

Email Drukuj PDF
Ogłoszenia na XXVII Niedzielę Zwykłą (15-21października 2017 r.)

1.

Trwa miesiąc październik. Zapraszamy do modlitwy różańcowej. Różaniec jest szczególną szkołą miłości, dzięki której budujemy wspólnotę rodzinną, parafialną, wspólnotę całego Ludu Bożego. Matka Boża nieustannie nas zachęca, abyśmy odmawiali różaniec.

Nabożeństwa Różańcowe w październiku:

- dla Dzieci – we wtorki o godz. 17.00.

- dla Młodzieży i Dorosłych – codziennie (poniedziałek –piątek) o godz. 18.30 po wieczornej mszy św.

- w soboty i niedziele różaniec odmawiamy w gronie rodzinnym

Bardzo zachęcamy, aby wspólnie w soboty i w niedziele podjąć modlitwę różańcową w naszych małżeństwach i rodzinach.

2.

Msza święta częściowo z językiem kaszubskim o godz. 18.00. oprawę muzyczną zapewni zespół FRANTÓWKA z Lęborka z utworami nawiązującymi do Dnia Papieskiego.

3.

Spotkania przygotowujące do I Komunii Świętej i bierzmowania według ustalonego porządku.

4.

Kurs dla narzeczonych w ramach bezpośredniego przygotowania do sakramentu małżeństwa odbędzie się w parafii Chrystusa Zbawiciela. 3 i 4 listopada. Szczegóły na naszej stronie internetowej u naszych sąsiadów.

5.

Dzisiaj (15.10) nasi parafianie zbierają podpisy pod obywatelskim projektem ustawy, chroniącym życie jeszcze nienarodzonych dzieci, u których istnieje podejrzenie choroby lub niepełnosprawności. Inicjatywę popierają polscy biskupi i zachęcają wiernych do jej wsparcia. Potrzebny jest nr pesel.

6.

W poniedziałek o godz. 18.00 msza święta w intencji Ojczyzny. Jest to także kolejna rocznica wyboru Karola Wojtyły na stolicę Piotrową. Po mszy świętej o godz.8.00 i modlitwie różańcowej po mszy św. o godz.18.00 możliwość ucałowania i adoracji relikwii św. Jana Pawła II.

7.

We wtorek wieczorem po modlitwie różańcowej (ok. 19.00) zapraszamy na katechezę dla dorosłych. Temat spotkania: „człowiek istotą otwartą na Boga”.

8.

Ministrantów i lektorów zapraszamy na zbiórkę w sobotę o godz. 9.00.

9.

W Niedzielę 22 października nasza parafia będzie przeżywała wizytację kanoniczną. Wizytacji dokona ks. Bp Zbigniew Zieliński.

10.

O godz.12.30 uroczystej sumie parafialnej będzie przewodniczył ks. Bp Zbigniew Zieliński.

11.

Wszystkie osoby mające wyznaczone funkcje na mszy św. o godz.12.30 zapraszamy na spotkanie w czwartek po mszy św. i modlitwie różańcowej do kościoła.

12.

W najbliższy piątek w godz. 19.00-24.00 w naszej parafii odbędzie się Wieczór Modlitwy Młodych. Szczegółowe informacje u naszych sąsiadów.

13.

W sobotę, 21 października, odbędzie się I Archidiecezjalny Kongres Trzeźwości pod hasłem: „Ku trzeźwości Narodu. Odpowiedzialność rodziny, Kościoła, państwa i samorządu”. Rozpocznie się on Mszą św. o godz. 10.00 w Archikatedrze Oliwskiej. Po mszy św. : konferencja naukowa w auli Jana Pawła II pt.: Przez abstynencję wielu do trzeźwości stanowej i zawodowej wszystkich.

14.

28 października br. organizujemy wyjazd na spotkanie modlitewne do Obór. Wyjazd sprzed kościoła o godz. 7.00. Powrót ok. 20.00. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej. Zapisy w zakrystii lub u ks. Rafała.

15.

Zgodnie z decyzją Episkopatu Polski dzisiaj przeprowadzona jest zbiórka do puszek dla ofiar trzęsienia ziemi w Meksyku

16.

Niech Bóg nas i nasze rodziny błogosławi.