• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Parafia pw. św. Polikarpa
Biskupa Męczennika
w Gdańsku-Osowej

Ogłoszenia na XXVII Niedzielę Zwykłą

Email Drukuj PDF
Ogłoszenia na XXVII Niedzielę Zwykłą (8-14 października 2017 r.)

1.

Dzisiaj obchodzimy w Kościele Polskim DZIEŃ PAPIESKI. Hasłem tegorocznego dnia jest zawołanie „Idźmy naprzód z nadzieją”. Przy wyjściu z Kościoła będzie można złożyć ofiarę na stypendia dla dzieci i młodzieży przyznawane przez Fundacje Dzieło Nowego Tysiąclecia.

2.

Dzisiaj II niedziela miesiąca. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone na tacę, które będą przeznaczone na budowę naszego kościoła. Po 15 października zamierzamy przygotować teren i ułożyć kostkę brukową wokół kościoła, jest to 1000 m2. Kolejne prace przy naszym kościele to ułożenie posadzki. Mamy zakupiony kamień marmur perlato olimpo, sprowadzony z Włoch, realizacja będzie miała miejsce w styczniu.

Za każdy gest życzliwości i pomocy serdecznie dziękujemy.

3.

Trwa miesiąc październik. Zapraszamy do modlitwy różańcowej. Różaniec jest szczególną szkołą miłości, dzięki której budujemy wspólnotę rodzinną, parafialną, wspólnotę całego Ludu Bożego. Matka Boża nieustannie nas zachęca, abyśmy odmawiali różaniec.

Nabożeństwa Różańcowe w październiku:

- dla Dzieci – we wtorki o godz. 17.00.

- dla Młodzieży i Dorosłych – codziennie (poniedziałek –piątek) o godz. 18.30 po wieczornej mszy św.

- w soboty i niedziele różaniec odmawiamy w gronie rodzinnym Bardzo zachęcamy, aby wspólnie w soboty i w niedziele podjąć modlitwę różańcową w naszych małżeństwach i rodzinach.

4.

13 października, w roku 100-rocznicy objawień fatimskich zapraszany na mszę świętą o godz. 18.00, razem z nabożeństwem fatimskim i apelem jasnogórskim.

5.

Spotkania przygotowujące do I Komunii Świętej i bierzmowania oraz spotkania grup duszpasterskich zgodnie z harmonogramem.

6.

Msza święta częściowo z językiem kaszubskim w przyszłą niedzielę o godz. 18.00. oprawę muzyczną zapewni zespół FRANTÓWKA z Lęborka z utworami nawiązującymi do Dnia Papieskiego.

7.

Kurs dla narzeczonych w ramach bezpośredniego przygotowania do sakramentu małżeństwa odbędzie się w parafii Chrystusa Zbawiciela. 3 i 4 listopada. Szczegóły na naszej stronie internetowej u naszych sąsiadów.

8.

Za tydzień, w niedzielę (15.10) nasi parafianie będą zbierali podpisy pod obywatelskim projektem ustawy, chroniącym życie jeszcze nienarodzonych dzieci, u których istnieje podejrzenie choroby lub niepełnosprawności. Inicjatywę popierają polscy biskupi i zachęcają wiernych do jej wsparcia. Potrzebny będzie nr Pesel.

9.

Dziękujemy Siostrze Katarzynie ze Zgromadzenia Sióstr Szensztackich za przybliżenie nam tematu powstawania kręgów przyjmujących peregrynujący obraz Matki Bożej Szensztackiej po Trzykroć Przedziwnej w swoich rodzinach.

10.

28 października br. organizujemy wyjazd na spotkanie modlitewne do Obór. Wyjazd sprzed kościoła o godz. 7.00. Powrót ok. 20.00. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej. Zapisy w zakrystii lub u ks. Rafała.

11.

W Niedzielę 22 października nasza parafia będzie przeżywała wizytację kanoniczną. Wizytacji dokona ks. Bp Zbigniew Zieliński.

12.

W Parafii Chrystusa Zbawiciela w Gdańsku-Osowej organizowane są Sobotnie Warsztaty Wokalne. Warsztaty są propozycją dla tych którzy chcieliby śpiewać jak również dla tych co już śpiewają. Pierwsze zajęcia 14 października w sobotę od godz. 12.00 w klubie Betania. Poprowadzą je wysokiej klasy fachowcy. Zapisy i szczegółowe informacje na stronie internetowej muzykaliturgiczna.pl.

13.

Niech Bóg nas i nasze rodziny błogosławi.