• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Parafia pw. św. Polikarpa
Biskupa Męczennika
w Gdańsku-Osowej

Ogłoszenia na XXVI Niedzielę Zwykłą

Email Drukuj PDF
Ogłoszenia na XXVI Niedzielę Zwykłą (1-7 października 2017 r.)

1.

Dziś rozpoczyna się MIESIĄC RÓŻAŃCA ŚWIĘTEGO. Różaniec jest szczególną szkołą miłości, dzięki której budujemy wspólnotę rodzinną, parafialną, wspólnotę całego Ludu Bożego. Matka Boża nieustannie nas zachęca, abyśmy odmawiali różaniec.

2.

Nabożeństwa Różańcowe w październiku:

- dla Dzieci – we wtorki o godz. 17.00.

- dla Młodzieży i Dorosłych – codziennie (poniedziałek –piątek) o godz. 18.30 po wieczornej mszy św.

- w soboty i niedziele różaniec odmawiamy w gronie rodzinnym.

Bardzo zachęcamy, aby wspólnie w soboty i w niedziele podjąć modlitwę różańcową w naszych małżeństwach i rodzinach.

3.

Dzisiaj Pierwsza Niedziela Miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu po mszy św. o godz. 12.30. Serdecznie zapraszamy na adorację, a do przewodniczenia w niej poszczególne grupy duszpasterskie: godz. 13.15 - Kręgi Rodzin; godz. 14.00 – Wspólnota Marana-tha i Rada Duszpasterska, godz. 15.00 – Grupa mężczyzn „Semper Fidelis” i Służba Liturgiczna Ołtarza; Grupa Dorosłych Ministrantów; godz.16.00 - Wspólnota Różańcowa im św. Jana Pawła II; godz.17.00 - Wspólnota Różańcowa im. św. Faustyny.

4.

Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej dla dwóch grup połączone z modlitwą różańcową we wtorek o godz. 17.00.

5.

Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania w czwartek o godz. 16.00 i 16.30 w kaplicy.

6.

Spotkanie wspólnoty młodzieżowej w czwartek o 17.00 w kawiarence.

7.

Ministrantów i Aspirantów zapraszamy na zbiórkę w sobotę o godz. 9.00.

8.

Spotkanie Wspólnoty Kościoła Domowego w sobotę o godz. 10.00.

9.

W przyszłą niedzielę podczas Mszy Świętej o godz. 11.00 dokonamy poświęcenia Różańców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.

10.

Zapraszamy wszystkich do włączenia się do wielkiej modlitwy narodowej: „Różaniec do Granic”. Nasze Róże Różańcowe udają się w różne miejsca naszej archidiecezji. Część Rodziców z dziećmi z Róży modlitwy za dzieci udaje się na Westerplatte. Młodzież w wyjeżdża na modlitwę z ks. Rafałem. Zachęcamy gorąco wszystkich do udania się do dowolnego kościoła stacyjnego i włączenia się w modlitwę.

11.

W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy w Kościele Polskim DZIEŃ PAPIESKI. Hasłem tegorocznego dnia jest zawołanie „Idźmy naprzód z nadzieją”. Przy wyjściu z Kościoła będzie można złożyć ofiarę na stypendia dla dzieci i.

12.

W przyszłą niedzielę będziemy także gościć Siostrę Katarzynę ze Zgromadzenia Sióstr Szensztackich. W naszej parafii zawiązały się już dwa kręgi – każdy krąg po 10 rodzin – które przyjmują peregrynujący obraz Matki Bożej Szensztackiej po Trzykroć Przedziwnej w swoich rodzinach. Siostra przybliży nam te inicjatywę i podzieli się świadectwem dot. MB Szensztackiej.

13.

W Niedzielę 22 października nasza parafia będzie przezywała wizytacje kanoniczną. Wizytacji dokona ks. Bp Zbigniew Zieliński.

14.

Niech Bóg nas i nasze rodziny błogosławi.