Ogłoszenia na XXV Niedzielę Zwykłą

Ogłoszenia na XXV Niedzielę Zwykłą ( 24-30 września 2017 r.)

Wyjazd na pielgrzymkę śladami Świętego Jana Pawła II we wtorek o godz. 6.30 z parkingu.

W tym tygodniu nie będzie spotkań dla kandydatów do bierzmowania i dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.

Dzisiaj odbywa się XXXIII Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę. W łączności duchowej z pielgrzymami odnowimy na zakończenie mszy świętej małżeńskie śluby.

W środę i czwartek (27-28 września) w ramach Peregrynacji po naszej Archidiecezji relikwie św. Brata Alberta nawiedzą parafię w Chwaszczynie. Powitanie relikwii i Msza św. w środę o godz. 18.00. W czwartek w godz. 8.00-9.00 Adoracja i Czuwanie dla parafian z Gdańska - Osowej.

„W Parafii Chrystusa Zbawiciela w Gdańsku-Osowej organizowane są Sobotnie Warsztaty Wokalne. Warsztaty są propozycją dla tych którzy chcieliby śpiewać jak również dla tych co już śpiewają. Pierwsze zajęcia 14 października w sobotę od godz. 12.00 w klubie Betania. Poprowadzą je wysokiej klasy fachowcy. Zapisy i szczegółowe informacje na stronie internetowej muzykaliturgiczna.pl

ZAPROSZENIE METROPOLITY GDAŃSKIEGO

NA NARODOWĄ MODLITWĘ RÓŻAŃCOWĄ

W DNIU 7 PAŹDZIERNIKA

Dobiegają końca obchody setnej rocznicy objawień Maryi w Fatimie i sto czterdziestej rocznicy objawień w Gietrzwałdzie. Matka Boża prosiła nas, abyśmy gorliwie modlili się na różańcu.

Realizując Jej wolę, pragniemy podjąć ten szczególny wysiłek, włączając się w „Różaniec do granic”, który będzie odmawiany 7 października br. Tego dnia, w całej Polsce, w wyznaczonych kościołach, sprawowana będzie Msza Święta o godzinie 11.00, zaś o godz. 14.00 rozpocznie się modlitwa różańcowa wzdłuż granic naszej Ojczyzny.

Pragnę zaprosić każdego z Was do stanięcia ponad wszelkimi podziałami. Zjednoczmy się we wspólnej modlitwie za nasze rodziny, nasz naród i za cały świat. Zachęcam kapłanów, siostry zakonne i was, drodzy Bracia i Siostry, abyśmy jak jedna rodzina stanęli z różańcem w dłoniach wzdłuż zatoki i naszej morskiej granicy.

Główne uroczystości tego dnia odbędą się w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Różańca Świętego na gdańskim Przymorzu o godz. 11.00.

Zachęcając do włączenia się w tę inicjatywę, z serca wszystkim błogosławię.

Różaniec do granic Z DZIEĆMI

7 października 2017

Maryja objawiła się dzieciom!

Serdecznie zapraszamy rodziny z dziećmi na Mszę świętą do kościoła pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Gdańsku oraz na różaniec na plaży na Westerplatte.

Program „Różańca do granic” Z DZIEĆMI:

12.00 - Eucharystia z udziałem dzieci oraz Adoracja Najświętszego Sakramentu (kościół pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus - Gdańsk, ul. Powstańców Warszawskich 52)

ok. 13.15 – przejazd na plażę na Westerplatte własnymi samochodami (ewentualnie grupy zorganizowane autokarami), wejście na plażę z parkingu na wysokości ul. Majora Henryka Sucharskiego 70.

14.00 – Modlitwa różańcowa wzdłuż plaży na Westerplatte

ok. 14.30 – zakończenie

W ramach przygotowania do tego wielkiego, modlitewnego wydarzenia zapraszamy od jutra (od poniedziałku 25.09) na modlitwę różańcową po wieczornej mszy świętej.