Ogłoszenia na 3. Niedzielę Adwentu

Ogłoszenia na 3. Niedzielę Adwentu ( 11– 17 grudnia 2016 r.)

Bardzo serdecznie dziękujemy za złożone dziś ofiary na tacę, które będą przeznaczone na prace związane z położeniem posadzki w prezbiterium naszego kościoła. Serdecznie dziękujemy za każdy gest życzliwości okazany naszemu wspólnemu dzieła.

Zapraszamy na RORATY, dorosłych, młodzież i dzieci z lampionami: od poniedziałku do piątku – na godz. 18.00, a w sobotę – na godz. 8.00.

Spotkanie wspólnoty młodzieżowej we wtorek o 16.30 w kaplicy.

Nabożeństwo Fatimskie – we wtorek (13 grudnia) o godz. 20.00

Spotkania kandydatów do bierzmowania w tym tygodniu według ustalonego porządku.

Spotkanie dla dzieci pierwszokomunijnych w piątek o godz. 18.00 na mszy św. roratniej (grupa sobotnia i niedzielna).

W piątek spotkanie Kościoła domowego.

Godzinki do NMP w sobotę o godz. 7.15.

Spotkanie opłatkowe dla lektorów, ministrantów i aspirantów w sobotę o godz. 9.00 w kawiarence.

CARITAS i Rada Osiedla serdecznie zapraszają seniorów i osoby samotne na Osowską Wigilię, w sobotę, 17 grudnia, na godz. 10.00 do Szkoły Podstawowej nr 81.

Najbliższa Msza Chrzcielna przewidziana jest na 26 grudnia (tj. drugi Dzień Świąt Bożego Narodzenia) o godz. 13.00.

W ramach Akcji „Wigiline Dzieło Pomocy Dzieciom” możemy po mszy św. nabyć świece Wigilijne. Mała świeca - 6 zł, duża - 16 zł.

W tym tygodniu przypada 46. rocznica Wydarzeń Grudniowych na Wybrzeżu. W piątek, 16 grudnia o godz. 17.00, w Bazylice św. Brygidy w Gdańsku, odprawiona zostanie Msza św. w intencji ofiar tamtych wydarzeń. Po Mszy św. nastąpi przemarsz pod Pomnik Poległych Stoczniowców, apel poległych, odsłonięcie i poświęcenie Tablicy Czterech Ofiar Stanu Wojennego w Gdańsku, modlitwa i złożenie wieńców. W sobotę, 17 grudnia, w Gdyni o godz. 6.00 modlitwa i złożenie kwiatów pod Pomnikiem Ofiar Grudnia 1970 a o godz. 16.30 Msza św. w kościele NSPJ w Gdyni. Po Mszy św. przemarsz pod Pomnik Gdyńskich Krzyży (przy Urzędzie Miasta).

Dzisiaj Rada Duszpasterska kończy posługę przynoszenia wigilijnego opłatka do naszych domów. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na budowę kościoła. Również dziękujemy przedstawicielom naszej Rady Duszpasterskiej za podjęty trud dla naszego wspólnego dobra. Gdyby ktoś był nieobecny podczas roznoszenia opłatka, to może podejść po opłatek do po mszy świętej.

Zbieramy dziś ofiary do puszek w ramach pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Dziękujemy za życzliwość.

Gdyby ktoś miał choinki w ogrodzie i chciałby nam podarować drzewko do naszego kościoła, to prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.

Próby muzyczne scholii przygotowującej oprawę muzyczna pasterki w poniedziałek i piątek o godz. 20.00.

W przyszłą niedzielę młodzież ze wspólnoty młodzieżowej będzie rozprowadzać pachnące sianko na stół wigilijny. Dobrowolne ofiary przeznaczone będą na dofinansowanie letniego wyjazdu młodzieży w góry.