Ogłoszenia na 1. Niedzielę Adwentu

Ogłoszenia na 1. Niedzielę Adwentu ( 27 listopada – 3 grudnia 2016 r.)

W dzisiejszą Niedzielę rozpoczął się czas Adwentu. Charakterystycznym nabożeństwem w tym okresie są RORATY, na które serdecznie zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci z lampionami: od poniedziałku do piątku – na godz. 18.00, a w sobotę – na godz. 8.00.

W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek Miesiąca. Spowiedź św. w tym dniu od godz. 16.30. Odwiedziny chorych: ks. proboszcz – i ks. Rafał w piątek; ks. Krzysztof – w sobotę.

Nabożeństwo Pierwszej Soboty – po mszy św. o godz. 8.00.

Najbliższe chrzty są przewidziane jest na 11 grudnia i 26 grudnia (tj. drugi Dzień Świąt Bożego Narodzenia) po mszy św. godz.11.00.

Spotkanie wspólnoty młodzieżowej we wtorek o 16.30 w kaplicy.

Spotkania kandydatów do bierzmowania w tym tygodniu według ustalonego porządku.

Spotkanie dla dzieci pierwszokomunijnych w grudniu będą odbywały się w piątki o godz. 18.00 na mszy św. roratniej (grupa sobotnia i niedzielna).

Zbiórka dla ministrantów i aspirantów w sobotę o godz. 9.00. Po niej o 9.45 wyjazd do Parku Rozrywki w Gdyni na zabawę "Zoltar".

Katecheza dla dorosłych w tym tygodniu nie odbędzie się. Jest przełożona na przełożona 6 grudnia.

CARITAS Archidiecezji Gdańskiej po raz kolejny organizuje akcję „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Pragnę serdecznie zaprosić wszystkich do tego dzieła, którego symbolem będzie płonąca świeca Caritas na wigilijnym stole. Taką świecę pomocy - małą w cenie 6 zł lub dużą w cenie 16 zł - można nabyć dzisiaj po Mszy św. W imieniu obdarowanych serdecznie dziękujemy za życzliwość.

Poświęcony opłatek świąteczny tradycyjnie przynoszą do naszych domów przedstawiciele Rady Duszpasterskiej. Serdecznie dziękujemy za każdy gest życzliwości i ofiary składane na budowę kościoła. Dziękujemy Radzie Duszpasterskiej za podjętą posługę na rzecz naszego wspólnego dzieła.

Uroczystość Chrystusa Króla była patronalnym świętem naszego Gdańskiego Seminarium Duchownego w Oliwie. W poszczególne niedziele zbierana jest składka na Seminarium. W naszej parafii zbiórka przypada w przyszłą niedzielę. Seminarium utrzymuje się wyłącznie z ofiar wiernych, dlatego polecamy naszej ofiarności tacę z najbliższej niedzieli na rzecz uczelni, w której rozwijają się powołania do służby w kościele.

„Marana Tha” – błagamy Cię Panie Jezu, niech przyjdzie Królestwo Twoje i wypełnia się w naszym życiu!