• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Parafia pw. św. Polikarpa
Biskupa Męczennika
w Gdańsku-Osowej

Jałmużna Wielkopostna

Email Drukuj PDF
Image
 

„Otoczmy troską życie”

W czasie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych głosem ewangelicznego zaproszenia do postawy pokory i dzieł miłosierdzia. Każde poświęcenie się dla dobra innych jest najbardziej czytelnym wyrazem miłości bliźniego. Niedoścignionym wzorem jest dla nas Jezus Chrystus, który „do końca nas umiłował”.
 
Tegoroczna akcja „Jałmużna Wielkopostna” organizowana pod hasłem „Otoczmy troską życie” jest ekumeniczną akcją Caritas Kościoła Katolickiego, Eleos Kościoła Prawosławnego i Diakonii Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego.
 
W bieżącym roku środki z jałmużny przeznaczone są na leczenie dzieci i osób starszych. Tak wiele osób zwraca się do Caritas z prośbą o pomoc w leczeniu, tak wielu potrzeba ludzi dobrej woli, którzy zechcieliby okazać swoją pomoc.
 
W tym celu zostały przygotowane skarbonki jałmużny wielkopostnej. Jeśli ktoś chciałby się włączyć w tę akcję pomocy, to może wziąć jedną ze skarbonek, które wyłożone są na stoliku przy wyjściu   z Kaplicy. Zakończenie akcji  – w Wielką Sobotę. Wtedy te skarbonki jałmużny wielkopostnej przynosimy wraz ze „święconką”.