• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Parafia pw. św. Polikarpa
Biskupa Męczennika
w Gdańsku-Osowej

Pielgrzymka do Lourdes 2016

Email Drukuj PDF
Image
 
LOURDES,

i
 
SANKTUARIA FRANCJI

 
 
 
 
 
 
 
 
 
autokarowa PIELGRZYMKA  

28 września – 7 października 2016 (10 dni)

KOSZT: 2950 zł + 75 EUR
 
 
w cenie: przejazd autokarem klasy LUX, ubezpieczenie, noclegi, wyżywienie oraz opieka duszpasterza i licencjonowanego pilota na całej trasie.

Program:

Paryż – Kolonia – Lourdes – Awinion – La Salette – Mediolan – Madonna della Corona – Częstochowa
 
 
Zapisy i szczegółowy program u ks. Rafała.
 
(Kliknij poniżej Czytaj, aby zobaczyć program szczegółowy)

 

Autokarowa PIELGRZYMKA
LOURDES i SANKTUARIA FRANCJI  –  10 dni

Kolonia-Paryż – Lourdes – Awinion – La Salette – Mediolan – Madonna della Corona - Częstochowa

Termin: 28 września – 7 października 2016
Koszt: 2950 zł + 75 EUR (zaliczka 500 zł)
Kontakt: ks. Rafał (606707406)


Dzień 1 (Środa, 28.09) – Zbiórka pielgrzymów o godz. 4.30 na parkingu koło kościoła w Gdańsku - Osowie. Msza Święta. Przejazd przez Polskę z godzinnym postojem na obiad. Przejazd na nocleg na terenie Niemiec w Polskiej Misji Katolickiej w Herdorf.

Dzień 2 (Czwartek, 29.09) – Msza święta. Śniadanie. Krótka wizyta w Katedrze w Kolonii. Przejazd tranzytowy przez Niemcy do Francji. Kolacja, spacer po Montmartre. Zakwaterowanie w hotelu w okolicach Paryża, nocleg.

Dzień 3 (Piątek, 30.09) – Śniadanie. Msza święta w Kaplicy Świętego Medalika. Zwiedzanie Paryża rozpoczniemy od wyspy La Cité – najstarsza część miasta. Zobaczymy tam: m. in: Katedrę Notre – Dame.        Z kolei w Dzielnicy Łacińskiej zobaczymy Sorbonę – jeden z najstarszych uniwersytetów Europy. Stamtąd udamy się w okolice Wieży Eifla, wjazd na Wieżę Montparnasse a potem do centrum administracyjno – handlowe wokół Opery, Muzeum Fabryki Perfum „Fragonard”, co da okazję do zakupu najmodniejszych perfum po fabrycznych cenach. Przerwa na kolację. Wieczorem rejs po Sekwanie. Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 4 (Sobota, 1.10) – Wczesne śniadanie. Przejazd przez Francję do Lourdes położonego u stóp Pirenejów. Miasteczko, które nabrało rozgłosu po 1858 r. kiedy Bernadetta doznała 18 objawień Matki Bożej w pobliskiej grocie. Msza święta. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 5 (Niedziela, 2.10) – Śniadanie. O godz. 9.30 międzynarodowa msza święta w bazylice św. Piusa X        w Lourdes. Nawiedzanie Sanktuarium Matki Bożej w Grocie Objawienia, której ściany zdobią różnego rodzaju wota cudownie uzdrowionych. Kąpiele w Cudownej Wodzie. O 16.30 udział w Procesji Najświętszego Sakramentu, a o 21.00 procesji ze świecami. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 6  (Poniedziałek, 3.10) – Msza święta. Śniadanie. Całodzienny pobyt w Lourdes. Obiadokolacja             i nocleg.

Dzień 7 (Wtorek, 4.10) – Wczesne śniadanie. Przejazd do La Salette. Po drodze wizyta w Awinion  - francuskie miasto papieży. Msza święta, kolacja, procesja, nocleg.

Dzień 8 (Środa, 5.10) – Śniadanie. Przejazd do Sanktuarium Madonna della Corona we włoskich Dolomitach. Po drodze krótki spacer po Mediolanie. Zakwaterowanie w hotelu, Msza święta, kolacja, nocleg.

Dzień 9 (Czwartek, 6.10) – Msza święta. Śniadanie. Wyjazd w kierunku Czech. Przejazd tranzytowy przez Włochy, Austrię. Zakwaterowanie w okolicach Brna, kolacja, nocleg.

Dzień 10 (Piątek, 7.10) – Powrót do kraju. Msza święta w Częstochowie. Zakończenie pielgrzymki w późnych godzinach wieczornych.

Cena obejmuje:
•    Przejazd autokarem klasy LUX (klimatyzacja, wc, bar, video)
•    7 noclegów w hotelu **/***  pokoje  2 i 3 os. z łazienkami
•    2 noclegi w Domu Pielgrzyma
•    9 śniadań i 9 obiadokolacji
•    Ubezpieczenie NNW i KL (nie dotyczy chorób przewlekłych, od chorób przewlekłych pielgrzym ubezpiecza się indywidualnie!!!)
•      Opieka pilota na całej trasie
Cena nie obejmuje:
•    Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, wjazdy do miast, przewodnicy – 75 euro płatne pilotowi.