• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Parafia pw. św. Polikarpa
Biskupa Męczennika
w Gdańsku-Osowej

Boże Narodzenie A.D. 2012

Email Drukuj PDF

      Oto znów Boże Narodzenie. Kolejny raz rozważmy tajemnicę Słowa, które stało się Ciałem i zamieszkało między nami. Tajemnica Wcielenia to inauguracja czasów ostatecznych, w których dokonuje się przyjście Boga dla naszego zbawienia. Wydarzenie betlejemskiej nocy i całe ziemskie życie Chrystusa to początek Jego przyjścia. Tym początkiem było wykonanie dzieła zbawienia. Zakończeniem Jego przyjścia będzie pełnia zbawcza. Wtedy przyszedł jako słabe Dziecko, na końcu czasu zaś objawi się jako potężny Pan i Sędzia wszystkich ludzi. Kiedy dopełni swego przyjścia, na całe stworzenie zstąpi chwała nieba. Wtedy cały świat stanie się niebem dla wszystkich, którzy w swym życiu umiłowali chwałę Boga. Bo kto w swym życiu troszczy się o chwałę Boga, ten już teraz zwiastuje pokój – ten pokój, którego świat dać nie może, a który przynosi Chrystus, Boży Syn, Odkupiciel świata i człowieka.
      Tego pokoju z całego serca życzę moim Drogim Parafianom i wszystkim Sympatykom naszej wspólnoty oraz internetowego portalu.

Ks. Proboszcz Wiesław Szlachetka
 
 
Image 
 
Historyczna pasterka w naszej Parafii
już w nowym kościele o godz. 24.00
(przygotowano ponad 500 miejsc siedzących)
W tym roku po raz pierwszy będzie też Pasterka dla najmniejszych dzieci o godz. 16.00 w kaplicy

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!