• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Parafia pw. św. Polikarpa
Biskupa Męczennika
w Gdańsku-Osowej

Julka, wózek i Jej marzenia - listy...

Email Drukuj PDF

JULKA - JEJ WÓZEK i JEJ MARZENIE – listy…


Jula marzy o dostawaniu kartek i listów odsyłam więc wszystkich na bloga prowadzonego przez mamę Lucynę wielkawojowniczka.bloog.pl i na fecebookowy profil mamy - Lucyny Skonieczek . Dziewczynka marzy o słowach otuchy, uwielbia kucyki i różowy kolor.


 Chciałaby dostawać „prawdziwe” listy ze znaczkami z historiami dzieci i wszystkich ludzi dobrej woli.

To warto zrobić!!!


JULKA SKONIECZEK
WANDOWO 38A
82-520 GARDEJA

Julia jest 8-letnią dziewczynką cierpiącą na bardzo rzadką nieuleczalną chorobę mitochondrialną. Schorzenie to sprawia, że wiele narządów wewnętrznych nie pracuje prawidłowo, na tym tle u dziewczynki występuje padaczka, astma oskrzelowa, nadciśnienie tętnicze, cukrzyca. Julka nie może przyjmować pokarmów doustnie, które nie wchłaniają się z przewodu pokarmowego. Odżywiana jest przez cewnik naczyniowy wprost do żyły specjalnie przygotowanymi przez mamę mieszankami. Przez chorobę Jula nie może chodzić, potrzebuje więc, specjalistycznego wózka inwalidzkiego.
Mama z szerokiej oferty wózków wybrała niewielką spacerówkę wyróżniającą się dużą stabilnością i możliwością obniżenia oparcia, tak by dziewczynka mogła bezpiecznie spoczywać w nim podczas i po ataku padaczkowym. Taki na pierwszy rzut oka niepozorny wózek to koszt 5248, 17 zł. Dopłaty z PCPR-u i NFZ-u to 3960 zł. Pozostałą kwotę 1288,17 zł rodzice muszą dopłacić sami.

1288,17 zł tyle potrzebujemy!!!

numer konta: Lucyna Skonieczek 66 8300 0009 0035 6161 3000 0020 Bank Spółdzielczy w Gardeji

 

Chcesz przeczytać więcej o życiu Julki?