Osowiada 2012

17 czerwca 2012  godz.13.00 – 22.00
Parafia pw. Św. Polikarpa Biskupa i Męczennika, Plac  Świętego Jana Apostoła 1

od 10:00      Osowa Football Cup - sala gimnastyczna przy ZSO nr 2 ul Wodnika 57 (regulamin i zgłoszenia drużyn na www.osowa24.pl)
13:00 – 13:40    „Wiecha u Wiecha” – uroczyste zwieńczenie kolejnego etapu budowy kościoła parafialnego. Wydarzenie uświetnia orkiestra strażacka pod batutą Pawła Grubby.
13:40 – 14:00    Zawiązanie wspólnoty, integracja uczestników, prezentacja programu,  sponsorów.
14:00 - 14:20     Balet artystyczny w wykonaniu dzieci ćwiczących w Fitness & Family Club.
14:20 - 14:40     „Orły Jana” -  akcja artystyczna >atoo studio<.
14:40 - 15:00     Balet artystyczny cz. 2.
15:00 - 15:10     Prezentacja Stowarzyszenia „Inne jest piękne”.
15:10 - 15:30     „Fryzurowy zawrót głowy”, rewia fryzur - czesze Angelika.
15:30 - 16:00     Wystawa małych piesków (kier. Agnieszka Stencel tel. 501 739 788)
16:00 - 17:00     TATUSIOWE GRILOWANIE – rodzinny konkurs kulinarny (kier. Marek Skiba tel. 02 377 655)
16:00 - 17:00     Mecz księża - politycy oraz piłkarski event „Strzel gola wielebnemu”  miejsce: boisko Orlik przy ZSO nr 2 na ul. Wodnika
16:00 - 17:00     „Youth cover party” – młodzieżowa impreza hitowa. Wystąpią uczniowie i bsolwenci  Gimnazjum nr 33 w Osowej. W programie min. recital Majki Tomaszewskiej z towarzyszeniem  Maćka Rusinowicza oraz występ Disco Polish Boys
17:00 - 17:20     „Muza na zdrowie” – koncert Barbary Romanowskiej
17:20 - 17:40       Ahoj! – animacje muzyczne Tomka Pawlaka
17:40 - 18:20    „Gitara i Plecak” – występuje Izmir i goście (w trakcie koncertu quiz „jaka to melodia”)
18:20 - 18:35    Gość Osowiady beatboxer Paweł Radwański z zespołem
18:35 - 19:10    Hip hop show – występy mistrzów tańca z  Akademii Talent
19:00 - 19:30    Losowanie głównej nagrody OSOWIADY
19:30 - 20:00    Przeboje po zachodzie słońca - Daria Powroźnik i Ola Kulesza oraz zespół Oktava
20:00 - 22:00    Bal na St. John’s Square - prowadzenie Tomek Pawlak (wodzirej) I Alan Pastewski (DJ)

Ponadto liczne atrakcje OSOWIADY:

-  loteria fantowa, całkowity dochód przeznaczony na budowę kościoła
-  gry i zabawy dla dzieci (Centrum Rozwoju Uzdolnień WIEM I UMIEM)
- „strzel sobie fotę” śmieszne zdjęcie - dar serca na budowę k-ła
- malowanie twarzy (Przystanek Mozaika)
- zabawy z dziećmi animowane przez stowarzyszenie „Inne jest piękne”
- Dmuchane wielkie zjeżdżalnie, park zabaw dla dzieci,  kule Zorba na wodzie
- przejażdżki w siodle
- liczne konkursy dla uczestników
- stoiska firmowe osowskich przedsiębiorców

Gastronomia
- niezwykłe specjały kuchni kaszubskiej
- chleb ze smalcem
- bigos, kiełbaski i grochówka
- lody, domowe ciasta

Organizator: Rada Parafialna Parafii p.w. św. Polikarpa Biskupa i Męczennika w Osowej
Patroni medialni: www.osowa24.pl; www.polikarp.gda.pl; pismo „Osowa +”, StarArt Bros.
Sponsorzy: TOP ART reklama, Mirosław Krauze sklep Elektryczny na ul. Wodnika, Gabinet stomatologiczny Renata Gogolewska, Squash Center Osowa, CNF -  Państwo Szromnikowie,  Selgros, Castorama, Real, Renk,  Polbruk S.A., „Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Handlowe BMJ”,  Cukiernia „Grześ”, Centrum Ogrodnicze Kubscy, Zakłady Mięsne „Nowak”, Producent lodów „Koral”, Apteka Panaceum, Monika – Studio, Centrum Urody ul. Galaktyczna, Szkoła Językowa Universus, Firma Konik Joanny Dąbrowskiej, Firma WENTA P.H.U – nadruki na odzieży, ING – Usługi finansowe S.A oddział Sopot,  Biuro Rachunkowe – Monika Kazimierczak,  Delikatesy „Czar Osowy”, Sklep Ogólnospożywczy Pana Haberka, Restauracja „Malinowy Ogród”, Firma EPIMP Silniki Elektryczne, Firma Mar – pack, Niepubliczne przedszkole „Słoneczna Kraina”, SKOK Stefczyka, Victoria Bramin Studio, Usługi Koparko – Ładowarką – Zbigniew Woźniak, Zakład Zieleni i Dróg BAOBAB – Marek Woźniak, Akademia Talent Renaty Grochowskiej, Bank PEKAO S.A., Alior Bank, Aloa Studio Kosmetyki Naturalnej.